Marmara Belediyeler Birliği Başkanı ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, önemli bir uyarıda bulunarak, potansiyel bir Marmara depreminin bölge genelini ve çevresini etkileyeceğini vurguladı. Bozbey, "Marmara'daki ve çevresindeki belediyelerin de deprem riskine karşı hazırlıklı olmaları gerekiyor. Ancak bu şekilde geleceğe güvenle bakabiliriz" dedi.Marmara Belediyeler Birliği (MBB) tarafından Urban Koop. ve Yuva Project iş birliğiyle Nilüfer Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen 'Afetten Sonra Yaşam Öğrenme Programı', üye belediyelerin olası Marmara depremi ve sonrası yaşam alanlarının planlanması için stratejik bir platform olarak hizmet veriyor.

34265 M T Y2 N D Rj Y T 3

Programa MBB ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'in yanı sıra Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, Mudanya Belediye Başkanı Deniz Dalgıç ve 30'un üzerinde MBB üyesi belediyeden yetkililer katıldı. Programın amacı, afet sonrası yaşam alanlarının oluşturulması için belediyelerin gündemlerine alınması ve stratejik planlarının bu doğrultuda hazırlanmasıdır.Bozbey, programda yaptığı konuşmada, Marmara Bölgesi'ndeki tüm belediyelerin afetlere karşı hazırlıklı olması gerektiğini vurguladı.

34265 M T Y2 N D Rj Y T 1

Nilüfer’de 19 Mayıs Bayramı coşkusunda Ceza Konseri Nilüfer’de 19 Mayıs Bayramı coşkusunda Ceza Konseri

Deprem öncesinde, sırasında ve sonrasında yapılması gerekenler olduğunu belirten Bozbey, "Marmara Belediyeler Birliği olarak bu konuda birikimlerimizi paylaşıyoruz. Hazırlanan programın önemini vurguluyorum. Marmara'daki tüm belediyelerin deprem ve diğer afetlere karşı hazırlıklı olmaları gerekiyor. Bu planların düzenli olarak test edilmesi önemlidir" şeklinde konuştu.Vatandaşların afetlere karşı bilinçlenmesi ve duyarlı hale gelmesinin önemine de değinen Bozbey, toplumun afet durumunda nasıl hareket etmesi gerektiğini öğrenmesinin önemli olduğunu belirtti.

34265 M T Y2 N D Rj O W

Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir ise, afet sonrası en basit durumların bile vatandaşlar için büyük önem taşıdığını vurgulayarak, Nilüfer'in afet yönetimi konusunda yaptığı çalışmalardan bahsetti. Program, uzmanlar tarafından afet sonrası yaşamın yeniden inşasına yönelik sunumlar ve atölye çalışmalarıyla devam edecek.

Afetten Sonra Yasam (3)

Editör: Ahmet Azizoğlu