Osmangazi Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü ekipleri, 15 Mayıs Dünya İklim Günü'nü kutlamak amacıyla Çınar Anadolu Lisesi öğrencilerine özel bir eğitim düzenledi.

Bursalı Gencin Azmi, Bedensel Engelliler İçin 8 Bin Mavi Kapak Topladı Bursalı Gencin Azmi, Bedensel Engelliler İçin 8 Bin Mavi Kapak Topladı

Osmangazi Belediyesi

15 Mayıs Dünya İklim Günü'nde, Osmangazi Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, Çınar Anadolu Lisesi'nde "Küresel Isınma ve İklim Değişikliği" konulu bir eğitim semineri düzenledi. Seminerlerde, iklim değişikliğinin dünyaya etkileri anlatıldı ve belediyenin çocuklara yaşanabilir bir dünya bırakma amacıyla yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi verildi.

İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Dilek Yosun, iklim krizinin tüm insanlık için ciddi bir mücadele gerektiren bir konu olduğunu vurgulayarak, atmosferin ısınması, deniz seviyelerinin yükselmesi, orman yangınları, su kaynaklarına erişimin zorlaşması, kuraklık, sel ve heyelan gibi doğal afetlerin iklim değişikliğinin temel etkileri olduğunu belirtti.

Öğrenciler, aldıkları eğitimle iklim değişikliğinin sebeplerini, muhtemel sonuçlarını ve bu konuda izlenmesi gereken yolları öğrendiklerini dile getirerek, kendilerine sunulan değerli bilgiler için Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın ve belediye yetkililerine teşekkür etti.

Editör: Haber Merkezi