Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi, Mayıs ayı rutin toplantısı için bir araya geldi. Toplantı, 2024/2029 döneminin 2. ve 1. döneminin 2. rutin oturumu olarak Büyükşehir Belediye Binası'nda düzenlendi.

Toplantıda, Plan ve Bütçe Komisyonu'nun önerisi doğrultusunda meskenlerde kullanılan suyun 500 litresinin insani su hakkı olarak vatandaşlara ücretsiz verilmesi kararı oy birliğiyle kabul edildi.

Nilüfer’de 19 Mayıs kutlamaları çelenk töreniyle başladı Nilüfer’de 19 Mayıs kutlamaları çelenk töreniyle başladı

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi, Mayıs ayı olağan toplantısı gerçekleşiyor Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi, Mayıs ayı olağan toplantısı gerçekleşiyor

Ulaşım Komisyonu, metro istasyonlarında isim değişikliği önerisini sundu. Buna göre, 'Gökdere Metro İstasyonu' ismi 'Yıldırım Külliyesi - Elmasbahçeler Metro İstasyonu' olarak değiştirilirken, Yıldırım/Davutdede, Duaçınarı ve 152 Evler Metro İstasyonları isimlerine 'Vişne Ticaret Bölgesi' ibaresi eklendi. Bu öneri de oy birliğiyle kabul edildi.

Başkan Bozbey, Hamitler'i Yeşil Bir Görüntüye Kavuşturacağız” (5)

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Katı Atık Entegre Tesisi'nin planının iptali raporu hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Bozbey, Kayapa'daki yerin uygun olmadığını belirterek, bilimsel verilere dayanarak çalışmaların yürütüleceğini ve daha uygun bir konumda tesisin inşa edileceğini vurguladı. Ayrıca, Hamitler bölgesinin yeşil bir görüntüye kavuşturulacağını ve çalışmaların bilimsel verilere uygun olarak sürdürüleceğini ifade etti.

Meclis ayrıca, görevi başında vefat eden tüm Büyükşehir, ilçe belediyeleri ve BUSKİ personelinin, yakınları tarafından talep edilmesi durumunda defin yerinin ücretsiz temin edilmesi önerisini oybirliğiyle kabul etti.

Başkan Bozbey, Hamitler'i Yeşil Bir Görüntüye Kavuşturacağız” (3)

Başkan Bozbey, Hamitler'i Yeşil Bir Görüntüye Kavuşturacağız” (1)

I M G 0968

Muhabir: Ahmet Azizoğlu - Emre Yazıcı