Bursa'da feci son! Kendini bıçaklayan genç adam hayatını kaybetti Bursa'da feci son! Kendini bıçaklayan genç adam hayatını kaybetti

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi, Mayıs ayı olağan toplantısı için Büyükşehir Belediye Binası'nda bir araya geliyor.

Toplantı, 2024/2029 döneminin ikinci, birinci dönemin ikinci olağan toplantısı olarak düzenleniyor.

İnsan su hakkı olarak 500 litre su ücretsiz sağlanacak
 

Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından sunulan rapor, meskenlerde kullanılan 500 litre suyun insanların su hakkı olarak ücretsiz verilmesini önerdi ve oy birliğiyle kabul edildi.
 

Gökdere Metro İstasyonu'nun adı değişiyor

Ulaşım Komisyonu, metro istasyonlarının isimlerini değiştirme konusunda iki rapor sundu. Bursaray'daki "Gökdere Metro İstasyonu"nun adının "Yıldırım Külliyesi - Elmasbahçeler Metro İstasyonu" olarak değiştirilmesi ve Yıldırım/Davutdede, Duaçınarı ve 152 Evler Metro İstasyonlarına "Vişne Ticaret Bölgesi" ibaresinin eklenmesi önerileri oy birliğiyle kabul edildi.
 

"Atık Entegre Tesisi Konusunda Yer Değişikliği: Bursa Belediye Başkanı Açıkladı"

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey,

"Kayapa'da kurulan atık tesisi için yerin doğru olmadığını daha önce belirtmiştim. Bu konuda akademik çevrelerle de görüşmeler yapılmıştı. Hazırlanan iptal raporunu oluşturan uzmanlarla yaptığım görüşmede, Kayapa'daki yerin önerilmediği ve bu konuda bir karar alındığı ortaya çıktı. Bu nedenle görevlerimizi yerine getirdik ve daha uygun bir konumda atık entegre tesisi için çalışmalara başladık"

dedi.
 


Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi, Mayıs ayı için düzenlenen olağan toplantısını gerçekleştirmek üzere bir araya geldi. Toplantı, Büyükşehir Belediye Binası'nda 2024/2029 döneminin ikinci, birinci dönemin ikinci olağan toplantısı olarak yapıldı.

Editör: Orhan ŞEKER