Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, seçim sürecinde vaat ettiği üzere, cadde ve bulvar üzerindeki BURBAK otopark noktalarında park eden araçlardan ücret alınmayacağını ve geçmişe yönelik otopark borçlarının silineceğini müjdeledi.

Bursa’nın en güzel lezzetleri tanıtıldı Bursa’nın en güzel lezzetleri tanıtıldı

Başkan Bozbey, Türkçe olmayan tabelaların kaldırılması ve su fiyatlarına yapılan yüzde 25 indirimin ardından, BURBAK noktalarının ücretsiz olacağını duyurdu. 3 Mayıs Cuma günü itibarıyla yürürlüğe girecek bu uygulama ile vatandaşlar, cadde ve bulvar üzerindeki BURBAK noktalarına araçlarını ücretsiz olarak park edebilecekler. Aynı zamanda, geçmişe yönelik otopark borçları da silinecek.

Başkan Bozbey, Burbak Sözünü Tuttu (2)

BURBAK borçları silinecek

Bozbey, vatandaşlara kaliteli hizmet sunmayı ve kentteki olanaklardan eşit faydalanmalarını hedeflediğini belirtti. Otopark ücretlerinin kaldırılması konusunda, "Nilüfer Belediye Meclisi'nin 2015 Şubat ayı toplantısında BURBAK’ın yol üzerindeki araçlardan otopark ücreti almasının yanlış olduğunu gündeme getirmiştim ve bu yanlışın düzeltilmesi için mücadele etmiştim. Şimdi bu sorunu çözüme kavuşturduğumuzu müjdelemek istiyorum. 3 Mayıs 2024 itibarıyla cadde ve bulvarlardaki uygun yerlere araçlarınızı ücretsiz park edebileceksiniz. BURBAK görevlileri, trafik akışını rahatlatmak ve araçların doğru park etmesini sağlamak için yardımcı olmaya devam edecekler. Ayrıca bugüne kadar cadde ve bulvarlara park eden araçların otopark borçlarının da silineceğini belirtmek istiyorum. Bursalıları gülümseten hizmetlere devam edeceğiz" dedi.

Başkan Bozbey, Burbak Sözünü Tuttu (3)

Muhabir: Ahmet Azizoğlu - Emre Yazıcı