Nilüfer Çoksesli Koro festivale iki ödülle damga vurdu Nilüfer Çoksesli Koro festivale iki ödülle damga vurdu

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, belediyedeki akraba atamalarıyla ilgili ortaya atılan iddialara açıklık getirdi. Bozbey, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen 'Genel Değerlendirme Toplantısı'nda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Toplantıda, her ayın ilk haftasında basınla bir araya gelme sözü veren Bozbey, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bozbey, akraba atamalarıyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: "Halkımızın duyarlılığını anlıyoruz. Bu nedenle, henüz netleşmemiş ve tamamlanmamış bir konunun bu kadar geniş kitlelerin gündemine gelmesini önemsiyoruz. Bu konuda gerekli adımları attığımızı kamuoyunun bilmesini istiyorum. Belediyemizi liyakat sahibi ve deneyimli kadrolarla yöneterek hizmetlerimizi en üst seviyede sunacağımızı da herkesin bilmesini isterim."

Basın toplantısının ardından bir gazetecinin "Gereği yapıldı" sözlerine ilişkin sorusuna cevap veren Bozbey, sürecin henüz tamamlanmadığını ve bu nedenle herhangi bir sonuç hakkında konuşmanın mümkün olmadığını belirtti. Ayrıca, genel merkezle herhangi bir görüşme yapmadığını da ifade etti.

Bozbey; tespit ettiğimiz borç 25 milyar lirayı aştı

Bozbey, göreve gelmeden önce belediyenin 7,1 milyar lira borçlandığının açıklandığını ancak devir teslim esnasında bu borcun 20 milyar lira civarında olduğunu öğrendiklerini dile getirdi. Kendi ekibinin yoğun çalışmaları sonucunda şu ana kadar tespit ettikleri borcun 25 milyar lirayı aştığını belirtti. Bozbey, bu borçların detaylı bir şekilde incelenerek kamuoyuyla paylaşılacağını ifade etti.

Bozbey, göreve geldikten sonra su ücretlerinde %25 indirim yapıldığını, cadde üstü otoparkların ücretsiz hale getirildiğini ve iş yeri tabelalarında Türkçe kullanımıyla ilgili karar alındığını da sözlerine ekledi. Ayrıca, belediyeyi ortak akıl ve katılımcı bir anlayışla yöneteceklerini vurgulayarak, tasarruf yapacaklarını ve yanlış projelere yönelmeyeceklerini belirtti.

Başkan Bozbey Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi, Önemli Açıklamalarda Bulundu (8)

Başkan Bozbey Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi, Önemli Açıklamalarda Bulundu (7)

Bursada Biz - Mehmet Avşar

Başkan Bozbey Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi, Önemli Açıklamalarda Bulundu (5)

Başkan Bozbey Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi, Önemli Açıklamalarda Bulundu (4)

Başkan Bozbey Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi, Önemli Açıklamalarda Bulundu (3)

Başkan Bozbey Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi, Önemli Açıklamalarda Bulundu (2)

Başkan Bozbey Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi, Önemli Açıklamalarda Bulundu (1)

Muhabir: Ahmet Azizoğlu - Emre Yazıcı