Osmangazi Belediyesi, ilçe sınırları içinde görsel kirliliğe neden olan ve güvenlik tehdidi oluşturan harabe binaları yıkmaya devam ediyor. Suç unsurlarının barınma noktası haline gelen ve çevresel kirliliğe sebep olan bu yapılar, mahalle sakinlerinin huzurunu kaçırmakta ve onların can ve mal güvenliğini riske atmaktadır.

Metruk yapılar tespit edilip Osmangazi belediyesi tarafından yıkılıyor

Zararlı madde kullanımı, saklama ve kaçakçılık faaliyetleri için kullanılan bu metruk yapılar, vatandaşların şikayetleri ve yapılan bölgesel incelemeler sonucu tespit edilip, yasal süreçler tamamlandıktan sonra Osmangazi Belediyesi tarafından yıkılmaktadır.

Son olarak Alipaşa Mahallesi'nde bulunan ve tehlike arz eden iki katlı bir bina, Yapı Kontrol Müdürlüğü ekiplerinin operasyonu ile yerle bir edildi. Yıkım işlemi sonrasında enkaz, belediye ekipleri tarafından dikkatlice temizlenerek alandan kaldırıldı.

Mahalle sakinleri, yaşam alanlarının güvenliğinin artırılması ve estetik açıdan iyileştirilmesi adına gerçekleştirilen bu yıkım işleminden ötürü memnuniyetlerini dile getirerek, Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın’a teşekkürlerini sundu.

Başkan Aydın’dan Metruk Bina Talimatı (5)

Başkan Aydın’dan Metruk Bina Talimatı (3)

Başkan Aydın’dan Metruk Bina Talimatı (4)

Bursa'da feci son! Kendini bıçaklayan genç adam hayatını kaybetti Bursa'da feci son! Kendini bıçaklayan genç adam hayatını kaybetti

Başkan Aydın’dan Metruk Bina Talimatı (2)

Başkan Aydın’dan Metruk Bina Talimatı (1)

Editör: Ahmet Azizoğlu