Otoyol ve köprü geçiş ücretleri zamlandı Otoyol ve köprü geçiş ücretleri zamlandı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Avrupa Birliği ile ilişkileri yeniden canlandırmak amacıyla Brüksel'de önemli temaslar gerçekleştirdiklerini duyurdu.

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, Avrupa Birliği ile ilişkilerin yeniden canlandırıldığını ifade etti.

Bakan Şimşek, X sosyal medya platformunda yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

"Avrupa Birliği ile ilişkilerimizi yeniden canlandırıyoruz. Bu amaçla dün Brüksel'de önemli temaslarda bulunduk. Avrupa Birliği ev sahipliğindeki Ekonomik ve Mali Diyalog Toplantısı'nda Orta Vadeli Programımızı ve sonuçlarını anlattık."

Brüksel'de önde gelen bir düşünce kuruluşunun toplantısında, ekonomideki önceliklerini ve Türkiye-AB ilişkileriyle ilgili vizyonunu paylaştığını belirten Şimşek, açıklamasında şu sözlere yer verdi:

Finansal Hizmetler, Finansal İstikrar ve Sermaye Piyasaları Birliğinden Sorumlu AB Komiseri Mairead McGuinness, Ekonomiden Sorumlu AB Komiseri Paolo Gentiloni ve İç Pazardan Sorumlu AB Komiseri Thierry Breton ile oldukça verimli toplantılar gerçekleştirdik. Ayrıca Avrupa'nın önde gelen düşünce kuruluşlarından olan Bruegel'de düzenlenen toplantıda ekonomideki önceliklerimizi ve Türkiye-AB ilişkileriyle ilgili vizyonumuzu paylaştık."

Bakan Şimşek bu toplantı, Türkiye'nin AB ile iş birliğini güçlendirme ve ortak çıkarlara odaklanma adına önemli bir adım oldu.

Editör: Haber Merkezi