Anı Tur’un sahibi Veli Çilsal, 2018 yılında faaliyetlerini durduran ve tüm çalışanlarını işten çıkaran şirketinin ardından alacaklılarının açtığı davalar nedeniyle taşınmazlarını kaybetmeye devam ediyor.

Turizm FM’in haberine göre, bir dönem Türkiye’nin en popüler tur şirketi olan Anı Tur’un patronu Çilsal, 2021 yılında icradan satılan bir oteline kendini kilitlemiş ve çevik kuvvet tarafından dışarı çıkarılmıştı. Şimdi ise Didim’deki otelleri icradan satıldı. Kuşadası İcra Dairesi Müdürlüğü tarafından satışa çıkarılan 35 bin metrekarelik kamp alanı için 222 milyon TL muhammen bedel belirlendi. İlk açık artırma 2 Temmuz 2024'te, ikinci açık artırma ise 30 Temmuz 2024'te yapılacak.

Kuşadası Türkmen Mahallesi'nde bulunan taşınmaz, Kuşadası-Selçuk Yolu üzerinde, Ege Denizi’ne 30 metre mesafede konumlanıyor. İcra dosyasındaki bilirkişi raporuna göre, taşınmazın ekonomik değeri düşük olan yapıların bulunduğu, az eğimli dikdörtgen bir araziye sahip olduğu belirtiliyor.

Hızlı Koşan At Misali! Ünlü Turizmcinin Otel Ve Arazileri Bir Bir Satılıyor (1)

Veli Çilsal, Anı Tur'un 30. yıl kutlamasını 190 davetli ile Madrid’de yapmış ve 2023 yılına kadar 25 otele ulaşma hedefiyle büyüme planlarını duyurmuştu. Ancak, 2018’de şirketini kapatmak zorunda kaldı. Didim’deki Aurum Hotels bünyesindeki oteller, Morgül Holding’e devredildi ve The Roxy Luxury Hotels ismiyle hizmet vermeye başladı. 2020 yılında ise Çilsal, iki otelini anex tour’a kiraladı. Ancak, kira sözleşmesi tek taraflı olarak feshedildi ve bu durum hukuki mücadelelere yol açtı.

İstanbul’da 250 gram Halk Ekmek 8 lira oldu İstanbul’da 250 gram Halk Ekmek 8 lira oldu

Veli Çilsal, kardeşi Mustafa Çilsal ile birlikte otele girerek kendini kilitlemiş, çevik kuvvet tarafından çıkarılmıştı. Bir hafta sonra ise başka bir oteline baskın yapan Çilsal, yine polis tarafından dışarı çıkarılmıştı.

Kaynak: Turizm Haber Merkezi