2018 yılında faaliyetlerini durduran ve tüm çalışanlarını işten çıkaran Anı Tur’un sahibi Veli Çilsal, alacaklılarının açtığı davalar nedeniyle elindeki taşınmazları kaybetmeye devam ediyor. 

35 Bin metrekarelik kamp alanı için 222 milyon TL muhammen bedel!

Turizm FM'in haberine göre, bir dönemin en popüler tur şirketi olan Anı Tur’un sahibi Veli Çilsal, 2021 yılında icradan satılan bir oteline kendini kilitlemiş ve çevik kuvvet tarafından dışarı çıkarılmıştı. Çilsal'ın, Türkiye’nin önemli turizm destinasyonlarından Didim’de bulunan otelleri de icradan satışa çıkarıldı. Kuşadası İcra Dairesi Müdürlüğü tarafından satışa sunulan 35 bin metrekarelik kamp alanı için 222 milyon TL muhammen bedel belirlenirken, açık artırma yöntemiyle yapılacak ilk satış 2 Temmuz 2024 tarihinde gerçekleşecek. İlk satışta alıcı çıkmazsa, ikinci açık artırma 30 Temmuz 2024 tarihinde yapılacak.

Hızlı Koşan At Misali! Ünlü Turizmcinin Otel Ve Arazileri Bir Bir Satılıyor (1)

Diyarbakır'da kaybolan iki kuzenden saatlerdir haber alınamıyor Diyarbakır'da kaybolan iki kuzenden saatlerdir haber alınamıyor

Kuşadası Türkmen Mahallesi’nde bulunan taşınmazın özellikleri, bilirkişi raporunda şu şekilde belirtilmiştir:

"Taşınmaz, Kuşadası-Selçuk Yolu üzerindeki Kuştur Kavşağından batı istikametinde 650 metre ileride sağda konumludur. Ege Denizi’ne 30 metre, ilçe merkezine 3000 metre mesafede bulunan taşınmaz, kamp yeri niteliğindedir ve üzerinde ekonomik değeri düşük mesken ve depo olarak kullanılan tek katlı yapılar bulunmaktadır. Parsel, Kuştur Önü Yolu Caddesi’ne 190 metre cephesi ve 185 metre derinliğiyle dikdörtgen şeklindedir. Taşınmazın çevresinde benzer nitelikte arazi, tatil köyleri ve oteller bulunmaktadır."

Bir dönem Türkiye’nin en popüler tur şirketi olan Anı Tur’un sahibi Veli Çilsal, 2015 yılında 30. yıl kutlamalarını Madrid’de yapmış ve gelecekteki hedeflerini açıklamıştı. 2023 yılına kadar 25 otele ulaşmayı hedeflediklerini belirten Çilsal, altyapı yatırımlarıyla teknolojik altyapılarını genişlettiklerini ve çalışan sayılarını artırdıklarını söylemişti. Ancak 2018 yılında Anı Tur’un faaliyetlerini durdurmasıyla birlikte bu hedefler gerçekleşmedi.

Oteller The Roxy Luxury Hotels ismiyle hizmet vermeye başladı!

Didim’deki üç oteli Aurum Hotels bünyesinde hizmet verirken, daha sonra bu oteller Morgül Holding’e geçti ve The Roxy Luxury Hotels ismiyle hizmet vermeye başladı. Veli Çilsal, Didim’deki iki otelini 2020 yılında Neşet Koçkar’a ait Anex Tour’a kiraladı. Ancak bu otellerin işletme hakkı başka bir turizm firmasına devredildikten sonra kira sözleşmesi tek taraflı olarak feshedildi. Bu gelişmelerin ardından Çilsal’ın otellerinde hukuki mücadeleler yaşandı.

Veli Çilsal ve kardeşi Mustafa Çilsal, bir oteline kendilerini kilitleyerek protesto yapmış ve çevik kuvvet tarafından dışarı çıkarılmıştı. Benzer bir olayı başka bir otelde de gerçekleştiren Çilsal, yine polis müdahalesiyle karşılaşmıştı.

Kaynak: Turizm Haber Merkezi