Bursa'da taksiciyi darp eden şahıs yakalandı! Bursa'da taksiciyi darp eden şahıs yakalandı!

Türk ve Filistin bayrakları ile donanmış, dövizler ve pankartlar taşıyan öğrenciler, cuma namazının ardından Görükle Yerleşkesi'ndeki meydanda bir araya geldi.

Çadır nöbetinin dördüncü gününde öğrenciler adına hazırlanan basın bildirisini okuyan Tahir Akkaya, ABD'deki 25 üniversitede öğrencilerin üniversite yönetimlerine İsrail'le ilişkilerini sonlandırma çağrısı yaptığını ve kendilerinin de bu "vicdan intifadası"na destek vermek amacıyla bir araya geldiklerini ifade etti.

Akkaya, Gazze halkının yaşadığı zulmün ve katliamların 200 günü aşkın bir süredir devam ettiğini hatırlatarak, "Bugün, destekçileriyle birlikte şanlı Filistin direnişini savunanların ve siyonist katillerin yanında duranların olduğu bir dünyada yaşıyoruz" dedi. "Çünkü zulmün karşısında tarafsız kalmak ve sessiz kalmak, zalimden yana tavır almak anlamına gelir." şeklinde konuştu.

Akkaya, Avrupa ve ABD'deki İsrail karşıtı gösterilerin önemine vurgu yaparak, eylemcilerin Batı halklarının liderlerinin insan hakları söylemlerindeki çifte standartlarını açığa çıkarması ve İsrail'e sağlanan desteğin geri çekilmesi taleplerinin son derece değerli olduğunu ifade etti.

Akkaya, ABD'nin İsrail'e olan desteğinin en büyük hamisi olduğunu belirterek, "Şu günlerde, Filistin destekçisi öğrencilerin eylemleriyle sarsılan, katliamcı emperyalist ABD'dir." şeklinde konuştu.

Akkaya, bedel ödemeyi göze alarak eylemlerini sürdüren onurlu öğrencilerin yanlarında olduklarını belirterek, bu eylemlerin sadece ABD'yi değil aynı zamanda İsrail yönetimini de endişelendirdiğini ifade etti.

Akkaya, "Bu eylemlerle ateşlenen, katil Netanyahu'yu kınayan herkesin tüm dünyaya ilham olmasını umuyoruz ve kampüslerin, direnişçilerin ve Filistin destekçilerinin renkleriyle boyanmasını talep ediyoruz. Ayrıca, Türkiye'deki üniversitelerdeki sessizliğin sona ermesine katkı sağlamasını arzuluyoruz." şeklinde konuştu.

Öğrencilerden Murat Akcan ise aynı bildirinin İngilizce metnini okudu.

BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ferudun Yılmaz, Müslümanların onurunu koruyan bir avuç Gazzelinin canları pahasına mücadele verdiğine dikkat çekti.

Zaferin iman edenlere ait olacağını vurgulayan Yılmaz, "Zulümle sonuçlanmayacak. Bu zulmün sonu elbette gelecek. Umut, sadece Müslümanlardadır ve beklediğimiz şafak, inşallah Müslümanların lehine çok geç olmadan kendini gösterecektir. Allah bize yardım etsin, Müslümanları muzaffer kılsın. Müslümanların zaferi, dünyanın zaferi olacak." şeklinde değerlendirmede bulundu.

Editör: Haber Merkezi