ABD basınında yer alan haberde, üç ABD'li ve bir İsrailli yetkilinin bilgisine dayanarak, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan'ın bu hafta sonu Suudi Arabistan ve İsrail'i ziyaret etmesinin beklendiği belirtildi.

Axios haber sitesinin bildirdiğine göre, Beyaz Saray yönetimi, Jake Sullivan'ın İsrail'i ziyaretinden önce Refah'a geniş çaplı bir operasyon başlatılmaması konusunda İsrail hükümeti ile anlaşmaya vardı.

Ermenistan'da sel felaketi: 4 kişi hayatını kaybetti Ermenistan'da sel felaketi: 4 kişi hayatını kaybetti

SÖZCÜDEN REFAH VURGUSU

Günlük basın brifinginde Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre, İsrail'in Refah'a yönelik geniş kapsamlı bir kara saldırısına karşı olduklarını ve böyle bir saldırıyı desteklemediklerini bir kez daha ifade etti.
Jean-Pierre, "Refah'a karşı büyük ölçekli bir askeri operasyona ilişkin endişelerimizi net bir şekilde ifade ettik. Bu yaklaşımın doğru olduğuna inanmıyoruz." şeklinde konuştu.

Jean-Pierre, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan'ın İsrailli mevkidaşıyla dün görüştüğünü belirtti ve bu konudaki endişelerini önümüzdeki günlerde yapacağı yüz yüze görüşmelerde de açıkça ifade edeceğini vurguladı.

Editör: Orhan ŞEKER