Mahzen-46 operasyonları, operasyonlar kapsamında örgüt liderleri de dahil olmak üzere 112 şüpheli gözaltına alındı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın verdiği bilgilere göre, Bursa merkezli olarak İstanbul, Konya, Van, Kocaeli, Nevşehir, Muğla, Samsun, Diyarbakır, Şanlıurfa, Balıkesir, Tekirdağ ve Muş'ta "Mahzen-46" operasyonları düzenlendi.

Gerçekleştirilen operasyonlar sonucunda Vedat Kıpçak, Fırat Erdal ve Ersin Bulut liderliğindeki 3 ayrı organize suç örgütü ortaya çıkarıldı ve toplamda 112 şüpheli yakalandı. Şüphelilerin suçlamaları arasında; silahlı örgüt kurma, uyuşturucu ticareti, cebir ve tehdit gibi suçları işledikleri tespit edildi.

Nilüfer’de 19 Mayıs kutlamaları çelenk töreniyle başladı Nilüfer’de 19 Mayıs kutlamaları çelenk töreniyle başladı

Operasyonlar kapsamında Vedat Kıpçak liderliğindeki organize suç örgütü üyesi 74 şüpheli gözaltına alındı. Toplamda 13 kilogram metamfetamin, 87 litre sıvı metamfetamin, 450 bin adet uyuşturucu hap, çeşitli miktarlarda kokain, 5 adet ruhsatsız tabanca ve 7 adet hassas terazi ele geçirildi.

Fırat Erdal'ın liderliğindeki organize suç örgütüne ait 22 şüpheli yakalandı. Operasyonda 9,5 kilogram metamfetamin, 3 adet hassas terazi ve 3 adet ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

Ersin Bulut liderliğindeki organize suç örgütüne ait 16 şüpheli yakalandı. Operasyon kapsamında 32 kilogram metamfetamin ve 1 adet hassas terazi ele geçirildi.

Editör: Haber Merkezi