Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Mezuniyet Töreni Gerçekleşti

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi'nin 2023-2024 yılı mezuniyet töreni Kemal Köksal Stadyumu'nda coşkuyla kutlandı. Törene Rektör İsmail Hakkı Özölçer, akademisyenler, Vali Osman Hacıbektaşoğlu, Karadeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Niyazi Uğur, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Cezmi Yalınkılıç, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Selçuk Yılmaz ve mezun öğrencilerin aileleri katıldı.

3.200 Öğrenci Kep Attı

Yaklaşık 13.000 aracın şehre giriş yaptığı törende 3.200 öğrenci kep attı. Kentin girişlerinde ailelerin otoparklara yönlendirilmesi için çadırlar kuruldu ve polis ekipleri trafik akışını sağlamak için yoğun mesai harcadı.

9. sınıflara telafi sınavı mı geliyor? 9. sınıflara telafi sınavı mı geliyor?

42 Yaşındaki Kadın Öğrenci Birinci Oldu

Zonguldak'ta esnaf olan ve 13 yaşında bir kız çocuğu annesi olan Gülümser Kahveci, 4 yıl önce üniversite hayatına başladı ve birincilikle mezun oldu. Kahveci, "20 yıl sonra üniversite okumaya karar verip bu hayalimi gerçekleştirdim, mutlu ve gururluyum." dedi.

Filistin'e Destek Pankartları

Mezuniyet töreninde birçok fakülte ve yüksekokul öğrencisi yürüyüş esnasında komik ve nüktedan pankartlar taşıdı. Bazı fakülteler Filistin'e destek mesajı veren pankartlar taşıdı.

Sıcaktan Bayılanlar

Tören boyunca güneşte kalan bazı öğrenci yakınları sıcaktan fenalık geçirdi ve ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

Kaynak: HABER MERKEZİ