Yenişehir 100. Yıl İlköğretim Okulu'nun düzenlediği Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği, Belediye Başkanı Ercan Özel'in de katılımıyla renkli görüntülere sahne oldu. Başkan Özel, şenlikte yaptığı konuşmada, “Teknoloji bağımlılığı gün geçtikçe çocuklarımızı esir alıyor. Ancak Yenişehirli çocuklar bu konuda çok şanslı, çünkü öğretmenleriyle birlikte bu oyunları oynayabiliyorlar” dedi.

Yenişehirli Çocuklar Çok Şanslı (1)

Osmangazi Belediyesi kurban alanlarını temizledi Osmangazi Belediyesi kurban alanlarını temizledi

Yenişehirli Çocuklar Geleneksel Oyunlarla Buluştu

Yenişehir 100. Yıl İlköğretim Okulu'nda gerçekleştirilen şenliğe, Yenişehir Kaymakamı Mustafa Güney, Belediye Başkanı Ercan Özel, İlçe Emniyet Müdürü Erdoğan Baydemir, Jandarma Komutanı Ünal Usta, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz, okul müdürleri ve veliler katıldı. Çuval yarışı, halat çekme, mendil kapmaca, yağ satarım bal satarım, sandalye kapmaca, yakan top, köşe kapmaca ve mangala gibi geleneksel oyunların oynandığı etkinlikte Başkan Özel de çocukların sevincine ortak oldu.

Yenişehirli Çocuklar Çok Şanslı (2)

‘Çocuklar Sosyal Hayata Hazırlanıyor’

Geleneksel oyunların günümüzde eskisi gibi ilgi görmediğine dikkat çeken Belediye Başkanı Ercan Özel, “Teknoloji bağımlılığı çocuklarımızı her geçen gün daha fazla etkisi altına alıyor. Geleneksel oyunların cazibesi azalmış durumda. Ancak Yenişehir’deki öğrencilerimiz bu konuda çok şanslı, çünkü öğretmenleriyle birlikte bu oyunları oynayabiliyorlar. Bu oyunlar sayesinde hem arkadaşlıklarını pekiştiriyorlar hem de paylaşmayı ve takım olmayı öğreniyorlar. Teknoloji bağımlılığının önüne geçmek ve çocuklarımızı daha sosyal bir hayata hazırlamak amacıyla düzenlenen bu tür şenlikler bizim için büyük önem taşıyor. Bu etkinliği düzenleyen ve çocuklarımıza geleneksel oyunları öğreten başta 100. Yıl İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Yürek olmak üzere tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yenişehirli Çocuklar Çok Şanslı (8)

Yenişehirli Çocuklar Çok Şanslı (7)

Yenişehirli Çocuklar Çok Şanslı (5)

Yenişehirli Çocuklar Çok Şanslı (4)

Yenişehirli Çocuklar Çok Şanslı (3)

Kaynak: HABER MERKEZİ