Bursa Ticaret ve Sanayi Odası AB Uyum ve Yeşil Mutabakat Konseyi, sanayide sürdürülebilirlik ve yeşil dönüşüm farkındalığını artırmak amacıyla "Yeşil Üretim Temiz Gelecek" temasıyla Uludağ Çevre Forumu’nu düzenledi. Etkinliğin açılış töreni Bursa Business School’da gerçekleştirildi.

'Uludağ Çevre Forumu' Bursa'da Yapıldı! (3)

İş dünyasına sürdürülebilir sanayi ve yeşil dönüşüm konularında rehberlik etmeyi hedefleyen forum, Yeşil Çevre Arıtma Tesisi İşletme Kooperatifi’nin ana sponsorluğunda; Art Group, Burkasan, Burkay Uğur Kimya ve Sun Vital’in 'Platin', Atıksa ve Bursa Çimento’nun 'Altın', Bursa Enerji, DOSAB ve Erka Grup’un 'Gümüş', Burpol’un ise 'Bronz' sponsorluğunda gerçekleştirildi.

'Uludağ Çevre Forumu' Bursa'da Yapıldı! (1)

Forumda kamu, sivil toplum kuruluşları, iş dünyası temsilcileri ve akademisyenlerin konuşmacı olarak katıldığı beş ayrı oturum düzenlendi. İlk oturum, "AB Uyum Sürecinde Sanayiye Yönelik Finansman Kaynakları" başlığıyla yapıldı.

Açılış konuşmasında, Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Yıldız, Bursa'nın sürdürülebilirliği ve daha yaşanabilir bir kent haline getirilmesi için çalışmalar yürüttüklerini belirtti.

Yıldız,

Bursa plajları yaz sezonuna hazır Bursa plajları yaz sezonuna hazır

“Hava ve su kirliliği gibi birçok çevre sorunuyla karşı karşıyayız. Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak, sürdürülebilir bir gelecek için ortak çalışmalar yapıyoruz. Çocuklarımıza daha iyi bir çevre bırakmalıyız. Çevremize zarar vermeden, ekosistemin sadece bize ait olmadığını bilerek hareket etmeliyiz. Bu forumun verimli geçmesini diliyorum” dedi.

'Uludağ Çevre Forumu' Bursa'da Yapıldı! (10)

BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Batmaz da konuşmasında, BTSO’nun projelerinde tarihi ve kültürel alanlara önem verdiklerini vurguladı. Batmaz, etkinliğe destek veren herkese teşekkür ederek, yeşil dönüşümün üreticiden tüketiciye kadar herkese sorumluluk yüklediğini ifade etti ve farkındalık oluşturacak bu forumun önemini belirtti.

Açılış konuşmalarının ardından, foruma katkıda bulunan sponsorlara plaket takdim edildi. (Ahmet Yasin Azizoğlu)

'Uludağ Çevre Forumu' Bursa'da Yapıldı! (11)

'Uludağ Çevre Forumu' Bursa'da Yapıldı! (9)

'Uludağ Çevre Forumu' Bursa'da Yapıldı! (8)

'Uludağ Çevre Forumu' Bursa'da Yapıldı! (7)

'Uludağ Çevre Forumu' Bursa'da Yapıldı! (6)

'Uludağ Çevre Forumu' Bursa'da Yapıldı! (5)

'Uludağ Çevre Forumu' Bursa'da Yapıldı! (2)

Kaynak: HABER MERKEZİ