Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraki olan BUSMEK ile TÜRSAB işbirliğinde düzenlenen 'Eğit, İstihdam Et' projesi kapsamında, turizm sektörü ve seyahat acentalarının nitelikli personel ihtiyacını karşılamak ve bu alanda çalışmak isteyen gençlere iş imkânı sağlamak amacıyla seyahat danışmanı ve satış personeli eğitimlerine başlandı.

Turizm Sektörüne Istihdam Odaklı Proje (1)

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (BUSMEK), çeşitli alanlarda eğitim imkanı sunarak bireyleri iş yaşamına kazandırmaya devam ediyor. BUSMEK ve TÜRSAB işbirliğinde hayata geçirilen ve istihdam garantili kursları içeren 'Eğit, İstihdam Et' projesi, turizm sektörü için nitelikli personel yetiştirmeyi ve gençlere iş imkânı sağlamayı hedefliyor. Projenin ilk eğitim programı, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, TÜRSAB Güney Marmara Bölge Temsil Kurulu Başkanı Murat Saraçoğlu ve İŞKUR İl Müdürü Feyzullah Eren Türkmen'in katılımıyla başladı.

Turizm Sektörüne Istihdam Odaklı Proje (2)

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, turizmin sevgi ve emek gerektiren bir sektör olduğunu vurgulayarak, "Bu mesleği yapan kişinin işini sevmesi önemlidir. Turizme ilgi duyan 17 kişinin bu projeyle sektöre kazandırılması umut verici. Eğitim, sevgi ve emeğin yanında önemli bir şarttır. BUSMEK’in bu projede yer alması gençlerin istihdamı açısından değerlidir. Gençler daima çalışmalı ve üretmelidir, her zaman onların arkasındayız. Bu projede bizimle olan TÜRSAB'a teşekkür ediyoruz" dedi.

Bursa'da park halindeki araç kendi kendine çalışıp alev aldı Bursa'da park halindeki araç kendi kendine çalışıp alev aldı

Turizm Sektörüne Istihdam Odaklı Proje (3)

TÜRSAB Güney Marmara Bölge Temsil Kurulu Başkanı Murat Saraçoğlu ise Bursa turizmini öne çıkarmak için çaba gösterdiklerini belirterek, "Projenin amacı, nitelikli personel yetiştirmektir. Bu nedenle eğitimlere büyük önem veriyoruz. Kursiyerler, verdiğimiz eğitim sayesinde sektörü en ince ayrıntısına kadar öğrenecek ve işlerine başladıklarında zorlanmadan adapte olacaklardır" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Başkan Mustafa Bozbey ve diğer yetkililer, kursiyerlerle bir araya gelip sohbet etti. (Ahmet Yasin Azizoğlu)

Turizm Sektörüne Istihdam Odaklı Proje (6)

Turizm Sektörüne Istihdam Odaklı Proje (5)

Kaynak: HABER MERKEZİ