Nilüfer Belediye Meclisi, sokak hayvanlarının sorunlarına çözüm üretmek amacıyla yeni bir adım attı. Haziran ayı toplantısında, Meclis Üyesi Mehtap Esen tarafından sunulan önerge doğrultusunda Sokak Hayvanları Komisyonu kurulması kararlaştırıldı.

Osmangazi Belediyesi kurban alanlarını temizledi Osmangazi Belediyesi kurban alanlarını temizledi

Halk Evi'ndeki Nilüfer Barış Meclisi'nde Başkan Vekili Mahmut Demiröz'ün başkanlığında gerçekleşen toplantıda, sokak hayvanlarıyla ilgili sorunların en aza indirilmesi için 5 kişilik bir komisyon oluşturulmasına oy birliğiyle karar verildi.

Komisyonun başkanlığını Meclis Üyesi Mehtap Esen üstlenirken, üyeler arasında Berna Hacer Bilici, Ali Ekber Can, Tuğçe Savaş ve Rahime Nur Gökçe yer alıyor.

Mehtap Esen, komisyonun bir an önce iç tüzüğünü hazırlayarak çalışmalara başlamayı hedeflediğini belirtti. Esen, "Sokak hayvanlarının sorunlarına çözüm üretmek ve mahallelerden gelen talepleri dikkate alarak belediye ile vatandaşlar arasında köprü olmak istiyoruz" dedi.

Esen, ayrıca Nilüfer'i sokak hayvanları için daha yaşanabilir ve güvenli bir kent haline getirmeyi amaçladıklarını vurguladı.

Veteriner İşleri Müdürlüğü ile iş birliği yaparak sokak hayvanlarının beslenmesi, bakımı, kısırlaştırılması ve tedavileri konusunda çalışmalar yürüteceklerini ifade eden Esen, "Hızlı bir şekilde harekete geçerek çözümler üretmeye başlayacağız" şeklinde konuştu.

Kaynak: HABER MERKEZİ