Sitare Akbaş, Akasya Durağı dizisinde Zeyno karakterini oynayan bir oyuncu olarak, endüstrideki güzellik baskısı nedeniyle estetik operasyonlar geçirdiğini söyledi. "O dönem bir yönetmenin baskısıyla yaptım. Pişman değilim ama bu zorlamaya boyun eğdiğim için üzgünüm" dedi.

Ünlü sanatçı Duygu Kutlu'dan yeni şarkı! Ünlü sanatçı Duygu Kutlu'dan yeni şarkı!

Sitare Akbaş, gazeteci Sibel Arna'nın "Ne Olursan Ol Rahat Ol" adlı YouTube programına katıldı.

Sitare Akbaş, sektördeki güzellik baskısı yüzünden estetik operasyon geçirdiğini dile getirdi. Pişman olmadığını belirten Akbaş, ancak bu baskıya boyun eğdiği için üzgün olduğunu söyledi.

'Şimdi herkes botoksuz, dolgusuz iyi oyuncu arıyor'

Akbaş, burnuyla ilgili bir sorun olmamasına rağmen, o dönem bir yönetmenin bu talepte bulunduğunu söyledi. Şimdi ise bu algının Özgü Namal, Demet Evgar ve Yılmaz Erdoğan gibi isimlerin sektöre dönüşüyle kırıldığını ifade etti.

"Artık botoks ve dolgu kullanmadan, sadece iyi oyuncular aranıyor. Özellikle Özgü Namal, Demet Evgar ve Yılmaz Erdoğan'a minnettarım. Geri döndüler ve sektördeki dengeleri değiştirdiler" dedi.

Akbaş, burnunu da estetik operasyonla düzelttiğini belirterek konu hakkında şunları dile getirdi:

  • İş dünyasında yaygın bir güzellik standartları baskısı var. Birçok kişi, estetik olmayan görünümleri nedeniyle iş fırsatlarını kaçırma endişesiyle karşı karşıya kaldı. Bu nedenle birçok insan, dudak dolgusu, kaş kaldırma ve burun estetiği gibi estetik operasyonlara yöneliyor. Ben de bu baskıya maruz kalarak, iş bulma şansımı artırmak için burun estetiği yaptırdım.
     
  • "Zeyno" karakteriyle "Akasya Durağı" dizisinde izleyicilerin karşısına çıktığımda burnumda bir sorun yoktu. Ancak 26 yaşındayken, rol almamın burnum yüzünden olup olmadığını düşünüyordum. O dönem bir yönetmenim estetik yaptırmamı önerdi. Pişman değilim ama bu baskıya boyun eğdiğim için üzgünüm.

Oyuncu Sitare Akbaş

Editör: Haber Merkezi