Astoria Grande ile Amasra'ya 49 Bin Turist Geldi

Rekor Üstüne Rekor

Amasra, Astoria Grande gemisiyle Rusya'dan gelen turist sayısında rekorlar kırıyor. 23 ayda 43 sefer gerçekleştiren gemi, 49 bin 319 kişiyi ilçeye getirdi.

Ege ve Akdeniz Sahilleri ile Yarışacak

Amasra, Ege ve Akdeniz sahillerine rakip olmaya hazırlanıyor. Rus turistler, Amasra'nın doğal güzellikleri ve plajlarını keşfediyor.

Yaz Sezonunda Seferler İptal Edilmeyecek

İlk kez bu yıl, Astoria Grande'nin yaz aylarında da Karadeniz turları devam edecek. Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında 15 günde bir sefer düzenlenecek.

Turist Sayısı 50 Bini Buldu, Hedef 60 Bini Aşmak

Amasra, 2024 yılında turist sayısı rekorlarını kırmayı hedefliyor. Astoria Grande ile yıl boyunca 26 seferde 30 binden fazla turist getirilmesi planlanıyor.

En Büyük Engel Rusya-Ukrayna Savaşı

Yabancı turist sayısının artmasındaki en büyük engel, Rusya-Ukrayna savaşı olarak gösteriliyor. Mayın tehlikesi ve yüksek sigorta primleri nedeniyle Karadeniz'deki kruvaziyer turizmi etkileniyor.

Denizli'de yolcu otobüsü devrildi: Çok sayıda yaralı var Denizli'de yolcu otobüsü devrildi: Çok sayıda yaralı var

Ciddi Çalışmalar Yapılıyor

Amasra, kruvaziyer turizminde patlama yaşamak için çalışmalar yürütüyor. Kaymakamlık ve belediye, farklı gemilerin ilçeye gelmesi için proje çalışmaları yapıyor.

Son Seferde 832 Yolcu

Mayıs ayının son seferinde Astoria Grande, 832 yolcu ve 437 personel ile Amasra'ya geldi. Haziran ayının ilk seferi ile turist sayısı 50 bini geçecek.

Kaynak: rss