Refah'ta Yaşanan Saldırı Sosyal Medyada Yankı Buldu

"Tüm Gözler Refah'ta" Sloganı

Refah'taki çadır kamplarının yapay zeka ile oluşturulmuş görseli, "Tüm Gözler Refah'ta" sloganıyla birlikte sosyal medyada viral oldu.

Siber saldırıya uğrayan kripto borsası BTCTürk'ten yeni açıklama Siber saldırıya uğrayan kripto borsası BTCTürk'ten yeni açıklama

Sloganının Kökeni

"Tüm gözler Refah'ta" ifadesi, Dünya Sağlık Örgütü'nün işgal altındaki Filistin topraklarındaki temsilcisi Richard Pepperkorn tarafından kullanıldı. Pepperkorn, İsrail güçlerinin şehre saldırması halinde "hayal edilemeyecek bir felaketten" korktuğunu ifade etti.

Görselin Yayılımı

Malezya'da yaşayan bir genç, Refah'taki çadırların vurulmasının ardından yapay zeka ile oluşturulmuş görseli paylaştı. Görsel, "Sen de ekle" özelliği sayesinde milyonlarca kullanıcı tarafından paylaşıldı.

Instagram Özelliklerinin Etkisi

Instagram'ın "Sen de ekle" özelliği, kampanyaların hızla yayılmasına yardımcı oluyor. Kullanıcılar, tek bir tıklamayla kampanyaya katılabiliyor.

Önceki Kampanyalar

"Tüm Gözler Refah'ta" kampanyası, sosyal medya aracılığıyla dayanışma mesajı yayan ilk kampanya değil. "Black Lives Matter" ve "Blue for Sudan" gibi kampanyalar da benzer şekilde yayıldı.

Kaynak: rss