Bayramda yola çıkacaklara uyarılar: Yoldayken yola bakacaksın! Bayramda yola çıkacaklara uyarılar: Yoldayken yola bakacaksın!

FETÖ'nün PMYO Sınavlarındaki Usulsüzlükleri Ortaya Çıktı

Ankara Emniyet Müdürlüğü, FETÖ/PDY terör örgütünün Polis Meslek Yüksek Okullarına (PMYO) giriş sınavlarında yaptığı usulsüzlükleri araştırdı.

Yapılan soruşturmalar, örgütün sınavlarda kullandığı metotları ortaya çıkardı. 2006 ve 2007 PMYO sınavlarında, örgüt üyeleri sınav sorularına erişerek örgüt mensuplarına dağıtmıştı.

Eş zamanlı operasyonlarda, sınav sorularını alan ve polis olan 6 şüpheli gözaltına alındı. Şüpheliler, FETÖ/PDY üyesi olduklarını itiraf ettiler.

Aktif Polis Memuru da Gözaltında

Gözaltına alınan aktif polis memuru A.O., örgüt abisi tarafından verilen soruları ezberlediğini ve sınavda aynısı soruların çıktığını söyledi.

Başka bir şüpheli S.Ş., üst düzey örgüt sorumlularından aldığı soruları lise öğrencilerine dağıttığını belirtti. Öğrenciler, bu sorularla çalışarak polis oldu.

Örgüt Mensupları Polisleri İzliyordu

Soruşturma, örgütün polis okullarına yerleştirdiği kişilerin peşini bırakmadığını ortaya koydu. Örgüt mensupları, bu kişilere "sohbet" adı altında toplantılar düzenleyerek örgüt çıkarları doğrultusunda hareket etmelerini sağlıyordu.

Kaynak: rss