Papa'nın Rahiplere: "Dedikodu Kadın İşidir" Dediği İddia Edildi

Papa Francis'in Vatikan'daki bir toplantıda rahiplere "Dedikodu kadın işidir." dediği iddia edildi.

Siber saldırıya uğrayan kripto borsası BTCTürk'ten yeni açıklama Siber saldırıya uğrayan kripto borsası BTCTürk'ten yeni açıklama

Vatikan kaynaklı haberler üreten "Il Silere Non Possum"a göre, Papa rahiplere tavsiyelerde bulunduğu toplantıda, "Dedikodu kadınlara özgü bir şeydir. Biz (erkekler) pantolon giyeriz." diyerek insanların yüzüne açıkça konuşmalarını istedi.

Vatikan konuyla ilgili açıklama yapmadı, ancak "Il Silere Non Possum"un yöneticisi Marco Perfetti, Papa'nın sözlerinin ses kaydının ellerinde olduğunu belirtti.

Papa Francis, daha önce de eşcinsellere yönelik tartışmalı açıklamalarda bulunmuştu.

Kadınlara Vatikan'da önemli görevler veren Papa Francis, geçen yıl kadınlara ilk kez seçme hakkı da tanımıştı.

"PAPA'NIN BUNU SÖYLEDİĞİNİN KAYDI ELİMİZDE VAR"

Katolik Kilisesi’nin ruhani lideri Papa Francis (87), geçtiğimiz günlerde eşcinsellerin rahiplik eğitimi almasına karşı olduğunu belirterek, İtalya'da eşcinsellere yönelik argo bir ifade olan "frociaggine" kelimesini kullanmıştı. Türkçeye "i*nelik" olarak çevrilebilecek bu sözleri nedeniyle Papa, eşcinsel bireylerden özür dilemişti. O gün Papa, "Zaten bazı ilahiyat fakültelerinde çok sayıda i*ne var." demişti.

Kadınlara Vatikan'da önemli görevler veren Papa Francis, geçen yıl kadınlara ilk kez seçme hakkı tanımıştı. Ancak, kadınların yardımcı papaz olması teklifini reddetmişti.

Kaynak: rss