Balıkesir-Bursa yolunda yolcu otobüsünde yangın çıktı! Balıkesir-Bursa yolunda yolcu otobüsünde yangın çıktı!

Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, basın mensuplarıyla bir araya gelerek başkanlık sürecini ve hayata geçirdiği projeleri detaylarıyla paylaştı. Nilüfer’de kaçak yapılaşma konusunda kararlı bir tutum sergileyeceklerini vurgulayan Başkan Özdemir, tarım alanlarının korunmasına büyük önem verdiklerini belirtti.

Başkan Özdemir, Nilüfer Belediyesi Nikahevi’nde düzenlenen toplantıya CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, CHP Nilüfer İlçe Başkanı Özgür Şahin ve Nilüfer Belediye Başkan Yardımcıları ile birlikte katıldı. Toplantıya yoğun bir basın mensubu katılımı sağlandı. Özdemir, adaylık ve seçim sürecindeki çalışmalarını ve gelecek 5 yıllık hedeflerini paylaşırken, 31 Mart sonrasında olumlu bir atmosferin oluştuğunu dile getirdi ve ülke genelinde memnuniyet verici sonuçların elde edildiğini vurguladı.

Özdemir Tarım Alanlarına Çivi Çaktırmayacağız (1)

Özdemir, ekibini ortak akıl ve liyakat çerçevesinde oluşturduklarını ve Nilüfer’in son yıllarda oluşan olumsuz algısını değiştirmek için çalıştıklarını ifade etti.

Tarım alanlarının korunması konusunda kararlı olduklarını belirten Başkan Özdemir, “Nilüfer’in sorunlarını yakından biliyoruz. Tarım alanlarına yapılaşmaya izin vermeyeceğiz. Yeni yapılaşmalara engel olacak, tarımın canlanmasını sağlayacak adımlar atacağız” şeklinde konuştu. Ayrıca, gençler, kadınlar, dezavantajlı gruplar ve tarım alanları konularına büyük hassasiyet duyduklarını da vurguladı.

Özdemir Tarım Alanlarına Çivi Çaktırmayacağız (2)

Kentsel dönüşüm ve deprem konularına da değinen Başkan Özdemir, Nilüfer’in deprem riskine karşı hassas olduğunu ve kentsel dönüşümde dikkatli adımlar atılması gerektiğini belirtti. Rant odaklı kentsel dönüşüm modellerinden vazgeçilmesi gerektiğini savunan Özdemir, bölgesel bütüncül planlar yapılması gerektiğini vurguladı.

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Başkan Özdemir, Nilüfer Belediyesi’nin finansal dengelerinde yaşanan sıkıntılara değindi ve zamanla bu dengeyi sağlayacaklarını ifade etti. Ayrıca, devam eden Anadolu Arastası projesini tamamlamayı hedeflediklerini ve Nilüfer’deki devlet okulu sorununu çözmek için çaba göstereceklerini dile getirdi. Kurumsal yapı hakkında bilgi veren Özdemir, başkan yardımcılarını tanıtarak şeffaflık ilkesine vurgu yaptı.

Özdemir Tarım Alanlarına Çivi Çaktırmayacağız (7)

Özdemir Tarım Alanlarına Çivi Çaktırmayacağız (8)

Özdemir Tarım Alanlarına Çivi Çaktırmayacağız (6)

Özdemir Tarım Alanlarına Çivi Çaktırmayacağız (5)

Özdemir Tarım Alanlarına Çivi Çaktırmayacağız (4)

Özdemir Tarım Alanlarına Çivi Çaktırmayacağız (3)

Editör: Ahmet Azizoğlu