Bursa'nın Karacabey ilçesinde yaşayan Arda O. (18), sanal bir oyunda iletişim bilgileri ele geçirilerek 25 farklı restorandan adına yemek siparişi verilmesiyle zor anlar yaşadı. Aynı anda adrese gelen 25 motokurye, siparişlerden habersiz olan Arda O. ve babası Soner O. ile karşılaştı, durum üzerine polise başvuruldu.

Esentepe Mahallesi'nde meydana gelen olayda, bir telefon numarası kullanılarak çeşitli firmalardan aynı adrese yemek siparişleri yapıldı.

Bursa'da iki otomobil çarpıştı, sürücülerin yaralandığı kaza kamerada Bursa'da iki otomobil çarpıştı, sürücülerin yaralandığı kaza kamerada

Oyunda Bilgileri Ele Geçirildi, Adına 25 Firmadan Yemek Sipariş Edildi (1)

Teslimat için gelen motokuryeler, kapıyı açan kimse olmayınca telefonla iletişime geçtiler.

Arda O., kuryelere kendisinin sipariş vermediğini ve bir başkasının bilgilerini kullanarak bu durumu oluşturduğunu belirtti. Yapılan incelemeler sonucu, Arda O.'nun oynadığı bir sanal oyunda adres ve telefon bilgilerinin ele geçirildiği tespit edildi.

Arda O., babası Soner O. ile birlikte İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giderek şikayetçi oldu. Evin önünde toplanan kuryeler duruma tepki gösterdi.

Oyunda Bilgileri Ele Geçirildi, Adına 25 Firmadan Yemek Sipariş Edildi (3)

Restoran sahiplerinden Ahmet Göçtürk, "Zaten zor şartlarda çalışıyoruz. Bu tür şakalar bize büyük zarar veriyor. Alın terimizle alay edilmesini kabul edemeyiz. Umarım sorumlular cezalandırılır" dedi.

Olayla ilgili olarak polis, siparişleri veren kişiyi bulmak için inceleme başlattı.

Kaynak: DHA