YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS sınav sonuçları için geri sayım... YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS sınav sonuçları için geri sayım...

ÖSYM Başkanından Dezenformasyonla İlgili Açıklama

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Bayram Ali Ersoy, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

Ersoy, "Sınav sürecinde yapılan dezenformasyon amaçlı sosyal medya paylaşımları ve bazı basın yayın organlarında çıkan haberlerle ilgili hukuki süreç başlatılmıştır" dedi.

Ersoy ayrıca, "3 milyon 120 bin 878 adayın başvurduğu YKS başarıyla tamamlanmıştır. Bu büyük organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

ÖSYM Başkanı Ersoy, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) hakkında yaptığı açıklamada, "YKS'ye 3 milyon 120 bin 878 adayın başvurduğunu ve sınavın başarıyla tamamlandığını belirtmek isterim. Bu büyük organizasyonda emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Sınav sürecinde ortaya çıkan yanıltıcı sosyal medya paylaşımları ve bazı medya kuruluşlarında yer alan haberlerle ilgili hukuki süreç başlatılmıştır" dedi.

Ösym Açıklama

MARATON SONA ERDİ

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (2024-YKS) son oturumu olan Yabancı Dil Testi (YDT) tamamlandı. 8 Haziran Cumartesi günü başlayan YKS sınav maratonu, 81 il ve Lefkoşa'da gerçekleştirilirken, sona erdi.

YKS'nin son aşaması olan Yabancı Dil Testi (YDT), saat 15.45 itibarıyla başladı. YDT'de; İngilizce için 222 bin 473, Arapça için 5 bin 913, Almanca için 3 bin, Fransızca için bin 206, Rusça için ise 797 aday sınava girdi. Sınavda, toplamda bin 28 bina ve 11 bin 44 salon kullanıldı. Son oturumda görev alan kişi sayısı ise 36 bin 46 olarak kaydedildi. Sınavda adaylara, başvuruda belirttikleri yabancı dildeki soru kitapçığı verildi ve 80 soru için 120 dakika süre tanındı. YDT, saat 17.45'te sona erdi. YKS sınav maratonu, 8 Haziran Cumartesi günü Temel Yeterlilik Testi ile başlayıp YDT ile son buldu.

Kaynak: rss