Osmangazi Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (OSMEK) kapsamında, 2023-2024 döneminde eğitim gören kursiyerlerin ürettikleri eserlerden oluşan yıl sonu sergisi, vatandaşlarla buluştu.

7-2

Her yıl Osmangazi Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi iş birliğiyle düzenlenen OSMEK kurslarının bu döneme ait sergisinde, kursiyerlerin yıl boyunca ortaya koyduğu çalışmalar yer aldı.

Osmangazi Belediyesi kurban alanlarını temizledi Osmangazi Belediyesi kurban alanlarını temizledi

Soğanlı Kültür Merkezi’nde düzenlenen sergide, giyim, filografi, tezhip, ahşap yakma, resim, su kabağı işlemeciliği, ev mefruşatı, geri dönüşüm, rölyef, deri, koza, örgü, iğne oyası, el nakışları, gümüş kazaz ve çini gibi çeşitli alanlarda hazırlanmış bin 500 el emeği eser sergilendi.

Bu yıl ayrıca, adli kalem işleri, iş ve sosyal hayatta iletişim, liderlik eğitimi, girişimcilik eğitimi ve sağlık okuryazarlığı kursları da ilk kez açıldı.

Sergiye, Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, Osmangazi Kaymakamı Ali Partal, Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Sefa Yılmaz, Osmangazi Halk Eğitim Müdürü Zeynep Terece, belediye meclis üyeleri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, sergilenen eserlerden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bu kurslar çok değerli ve burada çok güzel eserler ortaya çıkıyor.

Erkan Aydin

Bugün burada çok önemli çalışmaları görmekteyiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Osmangazi Kaymakamı Ali Partal ise, halk eğitim merkezi kurslarının önemine dikkat çekerek,

“Bizi en çok sevindiren kursların başında okuma yazma kursları geliyor. Bu yıl 311 kişiye okuma yazma öğrettik. Önceliğimiz bilgi, beceri ve mesleki istihdama yönelik kurslar olacak” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından, çeşitli branşlarda başarılı olan kursiyerlere sertifikaları verildi.

Açılış kurdelasının kesilmesinin ardından protokol üyeleri, Soğanlı Kültür Merkezi fuaye alanındaki sergiyi gezdi.

Editör: Ahmet Yasin Azizoğlu