Etkinlik

Osmangazi Meydanı'nda düzenlenen şenliğe katılanlar arasında İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu, Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Sezer, il ve ilçe yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri yer aldı.

İl Milli Eğitim Müdürü'nün Konuşması

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Yeni müfredat çalışmamızda, çocuğun dört duvar arasında değil, sosyal hayatta becerilerle var olmasını öngörüyoruz. Bu nedenle, öğrencilerimizin sergileyecekleri etkinlikler, becerilerinin ortaya çıkması için değerlidir. Öğrenme ortamı sadece dört duvarın içinde kalmasın, öğrencilerimizin aktif olabilecekleri etkinlikler artsın istiyoruz."

Etkinlikler

Etkinlikte öğrenciler şiirler okudu, geleneksel çocuk oyunlarını canlandırdı, halk oyunları ve semazen gösterileri gerçekleştirdi. Öğretmenler tarafından "Zengin Dilimiz" adlı parça seslendirildi.

Bursa'da düğün konvoyunda havaya ateş açanlar kamerada Bursa'da düğün konvoyunda havaya ateş açanlar kamerada

Sergiler

Dilimizin Zenginlikleri Projesi kapsamında hazırlanan eserlerden oluşan bir sergi ile geleneksel oyunlarda kullanılan materyallerin yer aldığı bir sergi ziyarete açıldı.

Yüz Yüze 100 Çocuk Oyunu Projesi

Yüz Yüze 100 Çocuk Oyunu Projesi, öğrencilerin bilişsel, duyuşsal ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamak, geleneksel çocuk oyunlarının okul ortamlarında canlandırılmasını teşvik etmek amacıyla uygulanıyor.

Dilimizin Zenginlikleri Projesi

Dilimizin Zenginlikleri Projesi, öğrencilerin söz varlığını zenginleştirmeyi, dilimizin zenginliklerini tanımalarını ve dili iyi kullanmalarını hedefliyor.

Kaynak: rss