Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, Kurban Bayramı öncesinde Veysel Karani Mahallesi’ndeki Modern Kurban Satış ve Kesim Tesisi’ni ziyaret etti.

Büyükbaş ve küçükbaş hayvan satışının yapıldığı alanları dolaşan Başkan Aydın, hayvan yetiştiricileri ve vatandaşlarla buluşarak, Osmangazi halkının bayramı huzur içinde geçirmesi ve dini vecibelerini sağlıklı bir şekilde yerine getirmesi için tüm hazırlıkların tamamlandığını belirtti.

Osmangazi Belediyesi, bayram süresince kurbanlıkların hijyenik koşullarda satış ve kesim işlemlerinin yapılabilmesi için gerekli önlemleri aldı.

Hem hayvan yetiştiricilerine hem de kurbanlık alacak vatandaşlara güvenilir, sağlıklı ve kaliteli hizmet sunmayı hedefleyen belediye, Veysel Karani Mahallesi’nde yer alan Modern Kurban Satış ve Kesim Tesisi’ne ek olarak Geçit Mahallesi’nde de bir kurban satış noktası oluşturdu.

Bu yıl Veysel Karani Tesisinde 8 bin 120 küçükbaş ve 2 bin 800 büyükbaş hayvan, Geçit Mahallesi’nde ise 8 bin 300 küçükbaş ve 1.560 büyükbaş hayvan satışa sunuldu.

Osmangazi’de Bayram Hazırlıkları Tamam (2)

23 Pazar Yeri Kurban Kesim Noktası Olarak Düzenlendi

Vatandaşların kurbanlarını dini kurallara, sağlık şartlarına ve çevre temizliğine uygun olarak kesmelerini sağlamak amacıyla ilçedeki 23 kapalı ve açık pazar yeri kurban kesim alanı olarak belirlendi.

Bu pazar yerleri arasında Bağlarbaşı, Kükürtlü, Yeşilova, Emek, Dikkaldırım, Küçükbalıklı, Hamitler, Doğanevler, Alacahırka, Sırameşeler, Yunuseli, Geçit (Gündüz Sok.), Geçit (1. Gediz Sok.), Soğanlı-Çirişhane, Soğanlı, Yenibağlar, Hürriyet, Ziraat Pazarı, Panayır, Yunuseli-Akyıldız, Yenikent, Alemdar, Demirtaş mahallelerindeki kapalı ve açık pazar yerlerinin yanı sıra Geçit Mahallesi’ndeki kurban satış noktası ve Veysel Karani Modern Kurban Satış ve Kesim Tesisi de yer alıyor.

Osmangazi’de Bayram Hazırlıkları Tamam (3)

Üretici pazarlarıyla hem çiftçi hem Nilüferli kazanıyor Üretici pazarlarıyla hem çiftçi hem Nilüferli kazanıyor

Osmangazi'deki kesim yerleri, çevre ve toplum sağlığına uygun olarak düzenli bir şekilde dezenfekte edilerek, olumsuz durumların önüne geçilecek. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, bayram süresince kötü görüntülerin oluşmaması için görev yapacak ve kesim yerleri sürekli olarak yıkanacak. Bu çalışmalar bayram boyunca kesintisiz devam edecek.

Osmangazi’de Bayram Hazırlıkları Tamam (4)

“Vatandaşlarımız Belirlenen Alanlar Dışında Kurbanlarını Kesmesin”

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, vatandaşların dini vecibelerini sağlıklı bir şekilde yerine getirebilmeleri ve huzurlu bir bayram geçirmeleri adına her türlü tedbiri aldıklarını ifade ederek,

"Osmangazi Belediyesi olarak hem hayvan yetiştiricilerine hem de kurbanlık alacak vatandaşlara güvenilir, sağlıklı ve kaliteli hizmet sunmak için Veysel Karani Modern Kurban Satış ve Kesim Tesisi’ne ek olarak Geçit Mahallesi’nde de bir kurban satış noktası oluşturduk. İlçe genelindeki 23 kapalı ve açık pazar yerini de kurban kesim alanı olarak belirledik. Vatandaşlarımızdan ricamız, kurban ibadetlerini belediyemiz tarafından belirlenen kurban kesim noktalarında yapmaları. Hijyenik ve sağlıklı ortamlarda, kendilerine ve başkalarına zarar vermeden kurbanlarını kesmelerini istiyoruz” dedi.

Osmangazi’de Bayram Hazırlıkları Tamam (5)

“Çözüm Üretmek İçin Varız”

Bayram süresince belediye personelinin de vatandaşların rahat ve huzurlu bir bayram geçirmeleri için görev başında olacağını belirten Başkan Aydın,

"Temizlik İşleri, Fen İşleri, Zabıta ve Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerimizin yanı sıra çağrı merkezi personelimiz de bayram süresince çalışacak. Vatandaşlarımız acil durumlarda bize ulaşabilir, herhangi bir sıkıntı durumunda belediyemizi arayarak istek, talep ve şikayetlerini iletebilirler. Hayvanlarını satmak için çeşitli yerlerden Osmangazi’ye gelen vatandaşlarımızla da sürekli irtibat halindeyiz. Onların sorunlarını ve taleplerini yerinde dinledik. Çözüm üretmek için buradayız. Şimdiden herhangi bir aksaklık olmaması adına vatandaşlarımızın kurban kesim yeri olarak belirlenen noktalarda ibadetlerini yerine getirmelerini istiyoruz. Osmangazi Belediyesi olarak yönetim kadromuz ve personelimizle Kurban Bayramı’na hazırız. Şimdiden tüm İslam aleminin yaklaşan Kurban Bayramı’nı kutluyorum. Allah, yeni bayramlara kavuşturmayı nasip etsin” diye konuştu.

Osmangazi’de Bayram Hazırlıkları Tamam (8)

Osmangazi’de Bayram Hazırlıkları Tamam (6)

Osmangazi’de Bayram Hazırlıkları Tamam (7)

Osmangazi’de Bayram Hazırlıkları Tamam (9)

Kaynak: HABER MERKEZİ - BÜLTEN