Bursa Osmangazi Belediyesi, vatandaşları evlerinin balkon ve teraslarında tarım yapmaya teşvik etmek amacıyla 100 bin domates, biber ve patlıcan fidesi dağıttı. Bu fide dağıtımı, Osmangazi Belediyesi'nin Ekolojik Yaşam Merkezi'nde ata tohumları kullanılarak üretilen fidelerin ücretsiz olarak vatandaşlara sunulmasıyla gerçekleşti. Osmangazi Belediyesi'nin hedefi, ata tohumlarının tarımsal üretimde kullanımını yaygınlaştırmak ve gelecek nesillere aktarmak.

Fide dağıtımına olan ilgi büyük oldu ve vatandaşlar, fidelerden alabilmek için Fomara Meydanı'nda uzun kuyruklar oluşturdu. Bu dağıtımın, sadece çiftçilerin değil aynı zamanda halkın da ev bahçelerinde ve balkonlarında tarımsal üretim yapmalarına olanak sağlaması nedeniyle, vatandaşlar Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın'a teşekkür etti.

Osmangazi Belediyesi’nden Vatandaşa 100 Bin Fide (6)

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın'ın şehir dışındaki bir program nedeniyle katılamadığı fide dağıtım töreninde, fideleri Osmangazi Belediye Başkan Vekili Hande Apaydın ve Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Mutlu Esendemir dağıttı. Esendemir, Osmangazi'nin bir tarım ilçesi olduğunu belirterek, yerli üretimi ve çiftçileri desteklediklerini vurguladı. Ayrıca, önümüzdeki hafta 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlayacaklarını ve organik ürünlerin üretimi ve tüketimine destek olmak amacıyla 100 bin fideyi vatandaşlarla buluşturduklarını dile getirdi.

Osmangazi Belediye Başkan Vekili Hande Apaydın ise organik tarımı desteklemek amacıyla ata tohumları ile üretilen fideleri vatandaşlara ücretsiz olarak dağıttıklarını belirtti. Ayrıca, vatandaşların sağlıklı beslenmelerini kolaylaştırmak için bu adımı attıklarını ve çevre bilinci oluşturarak tarımda sürdürülebilirlik için kararlı adımlar atmaya devam edeceklerini ifade etti.

Osmangazi Belediyesi’nden Vatandaşa 100 Bin Fide (5)

Tarım Orkam-Sen Bursa Şubesi: Sözümüz var, yaşamak istiyoruz Tarım Orkam-Sen Bursa Şubesi: Sözümüz var, yaşamak istiyoruz

Osmangazi Belediyesi’nden Vatandaşa 100 Bin Fide (2)

Osmangazi Belediyesi’nden Vatandaşa 100 Bin Fide (3)

Osmangazi Belediyesi’nden Vatandaşa 100 Bin Fide (1)

Kaynak: HABER MERKEZİ