Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, seçim vaadi olarak sunduğu 'Osmangazi'nin Mahallelerine Kreş' projesi kapsamında ilk kreşin Hamitler Mahallesi'nde inşa edileceğini duyurdu. Seçim beyannamesinde Osmangazi'nin çeşitli bölgelerine kreşler yapacaklarını belirten Başkan Aydın, göreve gelir gelmez bu taahhüdü yerine getirmek için çalışmalara başladı. Çocuklara modern ve kaliteli bir eğitim sağlamanın önemine vurgu yapan Aydın, bu amaç doğrultusunda ilk kreşin Hamitler Mahallesi'nde olacağını belirtti.

Başkan Aydın, Osmangazi Belediyesi'nin Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı'nda konuyla ilgili bilgi verdi. Hamitler Mahallesi'nde Osmangazi Belediyesi'ne ait bir arazi üzerine inşa edilecek kreşin, hayırsever vatandaş Metin Azak'ın katkılarıyla gerçekleştirileceğini açıkladı. Kreşin, çocukların çok yönlü gelişimini destekleyecek çağdaş ve güncel bir eğitim programı sunacağını belirten Aydın, inşaatın en kısa sürede başlayacağını ifade etti. Kreşe, hayırsever vatandaşın vefat eden kızının adı olan Ayça Azak'ın verileceğini de duyurdu. Başkan Aydın, kreşin 80 çocuğa eğitim verebilecek kapasitede olacağını belirtti.

Ayça Azak  kreşi yapılacak

Osmangazi Belediye Meclisi'nde yapılan görüşmeler sonucunda, kreşin inşa edilmesine ilişkin şartlı bağış maddesi oy birliğiyle kabul edildi. Bu maddede, kreşin yanı sıra gündüz bakım evi, çocuk kulübü ve belediye hizmet alanları için kullanılmak üzere ifadesi yer aldı ve Ayça Azak isminin verilmesi şartı getirildi.

Osmangazi Belediye Meclisi'nin Mayıs Ayı Olağan Toplantısı'nda, son bir ay içinde gerçekleştirilen faaliyetler hakkında bilgi veren Başkan Aydın, gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından toplantıyı sonlandırdı.

Osmangazi Belediye Başkanı Aydın’dan Kreş Müjdesi (7)

Osmangazi Belediye Başkanı Aydın’dan Kreş Müjdesi (6)

Aile hekimleri önce söyleşi yaptı, sonra tarihte yolculuğa çıktı Aile hekimleri önce söyleşi yaptı, sonra tarihte yolculuğa çıktı

Osmangazi Belediye Başkanı Aydın’dan Kreş Müjdesi (5)

Osmangazi Belediye Başkanı Aydın’dan Kreş Müjdesi (4)

Osmangazi Belediye Başkanı Aydın’dan Kreş Müjdesi (3)

Osmangazi Belediye Başkanı Aydın’dan Kreş Müjdesi (2)

Osmangazi Belediye Başkanı Aydın’dan Kreş Müjdesi (1)

Editör: Ahmet Azizoğlu