Okullarda ÇEDES Kapsamında Mezuniyet Törenleri Kısıtlanıyor, Etkinliklerde İmamlar Öğretmenlerin Yerini Alıyor

TÖB-SEN Tepki Gösterdi

Tüm Öğretmenler Birliği Sendikası (TÖB-SEN) Bursa İl Temsilcisi Serkan Bebek, konuya ilişkin bir basın açıklaması yaptı:

"Ankara - Mamak ve Bursa - Gürsu'da yaşananlar buz dağının görünen kısmı. Bakanlık sessizce yılsonu ÇEDES etkinliklerini uygulamaya başladı. En az 30 il ve ilçede bu çalışmaların yapıldığını tespit ettik. Mezuniyet etkinliklerine kısıtlama getirenler, yılsonu etkinlikleri için okul yerine camiyi teşvik edip öğretmen yerine imamı tercih ediyor. Tasarruf tedbiri kapsamında öğretmenin içtiği çayı dert edip çay makinesini yasaklayanlar ne hikmetse bu etkinliklerde harcanan paraları dert etmiyor. Sene sonunda okullarımızda yapılan yılsonu kültürel, sanatsal etkinlikler ÇEDES yılsonu etkinlikleri adı altında okuldan uzaklaştırılarak bu etkinlikler camilerde İmam, müezzin ve manevi danışmanlarla yapılarak çocuklarımız tarikat ve cemaatlere teslim ediliyor."

"Bilim Dışı Uygulamayı TÖB-SEN Olarak Teşhir Ettik"

"ÇEDES ilk başlatıldığı zaman Bursa İl Temsilcisi olarak bu konuda görevlendirildim. ÇEDES'i ülke genelinde en yakından takip eden sendikayız bu konuda. Hangi ilde hangi çalışma var hangi ilçede ne yapılıyor, pedagojik anlamda çocuklarımızda tahribat yaratacak durumları tespit edip hemen kamuoyu ile paylaşıp gerekli müdahaleyi yapıyoruz. Bu zamana kadar maket mezar, Ellerinde gerçek bıçakla hayvan kesme provası, üzerlerine kefen örtülen öğrenciler, Elleri arkadan kelepçeli Filistin taklidi yapılan öğrenciler, birçok camii ve mezar temizliği Ve Filistin ya da başka konular üzerinden çocukların istismar edildiği birçok ideolojik politik akıl ve bilim dışı uygulamayı TÖB-SEN olarak teşhir ettik."

"81 İlin Hepsinin Bu Etkinlikleri Yapacağını Öngörüyoruz"

"Türkiye'nin 81 ilinde ve ilçelerinde İl ve İlçe Müftülükleri bazı yerlerde kız ve erkek öğrenciler ayrı, bazı yerlerde ise kız ve erkek beraber olacak şekilde "ÇEDES Yıl Sonu Etkinlikleri " kapsamında cami avlusunda ve camii içinde çalışmalar ülke geneline yaygınlaştırıldı. Okullar kapanana kadar da 81 ilin hepsinde bu etkinlikler yapılacağını öngörüyoruz."

İstanbul'da balkonunun lambasını değiştirirken dengesi kaybeden komiser aşağı düştü İstanbul'da balkonunun lambasını değiştirirken dengesi kaybeden komiser aşağı düştü

"ÇEDES'inizi, Maarif Modelinizi Reddediyoruz"

"Bu illerden bazıları: Isparta, Eskişehir, Kahramanmaraş, Kırıkkale, Adana (Yüreğir), Mardin (Artuklu), Ankara (Pursaklar), Bolu, Siirt, Bursa (İnegöl), Antalya (Korkuteli), Tekirdağ (Çorlu)"

"Laik Eğitime artık açıktan savaş açılmıştır. Laik Eğitimin son kırıntıları da ortadan kaldırılmak istenmektedir. Bizler, çocuklarımıza vadettiğiniz bu dünyayı ve geleceği, ÇEDES'inizi, Maarif Modelinizi reddediyoruz."

"Çocuklarımızı Karanlığa Teslim Etmeyeceğiz"

"Yapılmak istenenlerle gelecek kuşakların yüzlerce yıl öncesinin karanlığına teslim edilmesi, toplumun ilerleme iradesinin ortadan kaldırılması hedeflenmektedir. Karşı devrim hamlesine ve bu hedeflerin gerçekleştirilmesine izin vermeyeceğiz. Çocuklarımızı karanlığa teslim etmeyeceğiz."

Kaynak: rss