Nilüfer’de Kurban Bayramı hazırlıkları tamamlandı. Nilüfer Belediyesi, vatandaşların sağlıklı, hijyenik ve çevre dostu bir şekilde kurban kesmelerine olanak sağlayacak tüm önlemleri aldı. 

Nilüfer Kaymakamlığı başkanlığında oluşturulan Nilüfer Kurban Hizmetleri Komisyonu, kurban satış ve kesim yerlerini belirleyerek kamuoyuna duyurdu. Büyükbaş ve küçükbaş kurbanlıkların satışı ve kesimi Alaaddinbey Hayvan Pazarı ile Carrefour-Sa Alışveriş Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 

CHP Bursa İl Başkanı Yeşiltaş, genel iktidarın arifesindeyiz CHP Bursa İl Başkanı Yeşiltaş, genel iktidarın arifesindeyiz

Nilüfer Kurban Bayramı’na Hazır (4)

Kendi imkanlarıyla kesim yapmak isteyenler için ise İhsaniye, Konak, Ataevler, Esentepe, Cumhuriyet, Beşevler, Üçevler, Yüzüncüyıl, Karaman, Fethiye, Altınşehir, Balkan, Kızılcıklı, Görükle mahalleleri, Kayapa Mahallesi Fen İşleri araç otoparkı ve Gölyazı Balık Mezatı Alanı'nda kesim imkanı sağlanacak. Nilüfer Belediyesi, bu noktalarda hijyenik koşulların temini için gerekli ekipmanları ve temizlik personelini görevlendirecek, sokak aralarında kurban satışı ve kesimine izin vermeyecek.

ZABITA GÖREV BAŞINDA OLACAK

Alaaddinbey Hayvan Pazarı’nda bayramın ilk üç günü, diğer kesim noktalarında ise bayramın ilk iki günü kesim hizmeti sunulacak. Kesim hizmetleri hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne 444 16 03 numaralı telefondan ve Alaaddinbey Hayvan Pazarı’na 0532 646 23 74 numaralı telefondan ulaşabilirler. 

Nilüfer Kurban Bayramı’na Hazır (5)

Bayram süresince Nilüfer Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri de görev başında olacak. Vatandaşlar, 246 73 65 veya 444 16 03 numaralı telefonlardan nöbetçi zabıta ekiplerine ulaşarak şikayetlerini iletebilecekler.

Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü yetkilileri, kurban kesimi için sevk raporu, veteriner sağlık raporu ve pasaportu ile kulak küpesi olan hayvanların tercih edilmesini önerdi. Yetkililer ayrıca, kurban sakatatlarının çevre temizliği ve insan sağlığı açısından önemine dikkat çekerek, sakatatların belirlenen kurban çukurlarına atılması veya özel çukurlara gömülmesi gerektiğini hatırlattı.

Nilüfer Kurban Bayramı’na Hazır (6)

Nilüfer Kurban Bayramı’na Hazır (3)

Nilüfer Kurban Bayramı’na Hazır (4)

Nilüfer Kurban Bayramı’na Hazır (2)

Kaynak: HABER MERKEZİ - BÜLTEN