Nilüfer Belediyesi kreşlerinde eğitim gören minikler, yıl sonu drama gösterileriyle ailelerine unutulmaz anlar yaşattı.

Kurban kesim yerlerinde gün boyu temizlik Kurban kesim yerlerinde gün boyu temizlik

Nilüfer Belediyesi'nin modern ve kaliteli okul öncesi eğitim anlayışıyla hizmet veren Burak Berk ve Çamlıca kreşlerinde eğitim gören çocuklar, yıl boyunca öğrendikleri ve geliştirdikleri yetenekleri sergileme fırsatı buldu. 2023-2024 eğitim-öğretim yılının kapanışını drama gösterisiyle kutlayan minikler, Nilüfer Belediyesi Uğur Mumcu Sahnesi'nde izleyicilerin karşısına çıktı.

Kreş Drama (4)

Araştırma, keşfetme, üretme, sorgulama ve paylaşmaya dayalı eğitim modeli ile 36-72 ay arası çocuklara eğitim veren Nilüfer Belediyesi Kreşleri, eğitmenler Gökhan Sekmen ve Halise Eğri Baksoy rehberliğinde yıl boyunca drama çalışmaları gerçekleştirdi.

Masallardan tarihe uzanan geniş bir yelpazede çocukların hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını yansıtan oyunların sahnelendiği gösteride, Burak Berk ve Çamlıca kreşlerinde eğitim gören tüm çocuklar sahne deneyimi yaşadı.

Öğrendiklerini ve drama becerilerini yıl sonu gösterisinde sergileyen öğrenciler, performanslarıyla büyük beğeni topladı.

Yoğun ilgi gören renkli etkinlikte minikleri aileleri de yalnız bırakmadı. Aileler, çocuklarının sahnede sergilediği performansları büyük bir coşkuyla izledi ve duygusal anlar yaşadı.

Kaynak: HABER MERKEZİ - BÜLTEN