TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, "Modern zamanların en vahşi katliamlarına ve soykırımı aşan bir devlet terörüne tanık oluyoruz. Sadece Gazze gibi dar bir alana sıkıştırılmış yaklaşık 1,5 milyon insan değil, aslında dünya genelinde 8 milyar insan Gazzelilerle birlikte büyük bir sınav veriyor" dedi.

TBMM Tören Salonu’nda "Kuşatma" adlı kitabın lansman töreni düzenlendi. Haber Kameramanları Derneği’nin katkılarıyla hazırlanan kitabın tanıtımına siyasetçiler yoğun ilgi gösterdi. Törene TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, CHP Genel Başkanı Özgür Özel, AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Saadet Partisi Grup Başkanı Selçuk Özdağ ve İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Selcan Hamşıoğlu katıldı.

Kurtulmuş, Gazze’de yaşananların insanlık tarihindeki en ağır zulümlerden biri olduğunu belirterek, “Modern zamanların en vahşi katliamlarına ve soykırımı aşan bir devlet terörüne tanık oluyoruz. Burada sadece Gazze gibi dar bir alana sıkıştırılmış yaklaşık bir buçuk milyon insan değil, aslında dünya genelinde 8 milyar insan Gazzelilerle birlikte büyük bir sınav veriyor. Bu katliama destek veren az sayıda çevrelerin İsrail’i himaye ettiğini biliyoruz” dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, zulmün bir an önce sona ermesini dileyerek, Deniz Gezmiş’in Filistin Kurtuluş Örgütü’ne destek verdiğini hatırlattı.

Diyarbakır'da kaybolan iki kuzenden saatlerdir haber alınamıyor Diyarbakır'da kaybolan iki kuzenden saatlerdir haber alınamıyor

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, gazetecilerin önemli katkı sağladığını vurgulayarak, Gazze’de hayatını kaybeden gazetecileri andı.

İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Selcan Hamşıoğlu, Türkiye’nin bulunduğu coğrafyada şehit olan gazetecileri anarak, İsrail’in uyguladığı kuşatmanın sorgulanması gerektiğini ifade etti.

Saadet Partisi Grup Başkanı Selçuk Özdağ, Filistin’in 1948 yılından beri kuşatma altında olduğunu belirtti. Haber Kameramanları Derneği Başkanı Aytekin Polatel, Gazze’de yaşananların bir cinayet olduğunu söyleyerek, bu olayların en yakın tanıkları olduklarını dile getirdi.

Kaynak: HABER MERKEZİ