Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nın (BTSO) iştiraki KFA Fuarcılık, Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da düzenlenen savunma sanayisinin en büyük etkinliklerinden biri olan DSA-2024’te yer aldı. KFA Fuarcılık, DSA-2024’te savunma sanayisinin en büyük buluşmalarından biri olan IDEF 2025 Fuarı’nın tanıtımı kapsamında uluslararası işbirliklerini geliştirmeyi amaçlıyor.

KFA Fuarcılık’ın Çalışmaları

Türkiye’nin dış ticaretini geliştirme misyonuyla hareket eden KFA Fuarcılık, yurt içi ve yurt dışı etkinliklerine IDEF 2025’in organizasyonuyla yeni bir boyut kazandırıyor. Malezya’daki DSA-2024 Fuarı’nda, KFA Fuarcılık sadece sektör profesyonellerinin ziyaretine açık olan bu platformda uluslararası işbirliklerini güçlendirmeye odaklanıyor.

IDEF 2025 Fuarı Tanıtımı

DSA-2024 Fuarı’na, 60 ülkeden 1200 şirket ve 45 ülkeden 400'ü aşkın delegasyon katıldı. BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye’nin yerli ve milli teknolojileriyle geliştirdiği ürünlerin sergilendiği stantları ziyaret etti. IDEF 2025 Fuarı’na da katılacak firmalarla bir araya gelen Burkay, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ömer Cihad Vardan, Genel Müdür Prof. Dr. Temel Kotil ve sektördeki diğer üst düzey yöneticilerle buluştu.

Kfa Fuarcılık Malezya Dsa 2024 Fuarı’nda (1)

TUSAŞ’ın Teknoloji Merkezi Ziyareti

Burkay, Kuala Lumpur’daki TUSAŞ R&D Center’ı da ziyaret ederek, burada 120 uzman ve mühendisin istihdam edildiği teknoloji merkezini inceledi. TUSAŞ’ın küresel teknoloji ofislerinin savunma ve havacılık alanındaki katkılarına vurgu yaparak, Malezya’daki ofisin iki ülke arasındaki ilişkileri pekiştirdiğini belirtti. TUSAŞ’ın öncü projelerinin Türkiye’yi gururlandırdığını vurgulayan Burkay, şirketin üst düzey yöneticilerine teşekkürlerini iletti.

KFA Fuarcılık’ın Başarıları

Burkay, KFA Fuarcılık’ın yurt içi ve yurt dışı fuar organizasyonlarındaki başarılarını artırdığını ifade etti. KFA Fuarcılık’ın, Bursa Food Point, Junioshow, Bursa Textile Show ve HOMETEX gibi önemli etkinliklerdeki organizasyon becerisini vurgulayarak, şirketin Ticaret Bakanlığı’ndan “Yurt Dışı Fuar Düzenleme Yetki Belgesi” aldığını belirtti.

Osmangazi’de metruk bina mesaisi Osmangazi’de metruk bina mesaisi

Kfa Fuarcılık Malezya Dsa 2024 Fuarı’nda (2)

IDEF 2025 Hedefleri

Burkay, KFA Fuarcılık olarak DSA-2024’te IDEF 2025 Fuarı’nı tanıttıklarını söyledi. IDEF’in, Türk savunma sanayisi ile küresel şirketlerin teknoloji platform ve sistemlerini sergilediği önemli bir organizasyon olduğunu belirterek, “IDEF 2025’te yeni işbirliklerinin temelleri atılacak,” dedi.

IDEF 2025 Tarihleri

17. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı IDEF-25, T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Millî Savunma Bakanlığı ev sahipliğinde ve KFA Fuarcılık organizasyonuyla 22-27 Temmuz 2025’te İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek. KFA Fuarcılık, fuarın yeni konseptiyle çeşitli organizasyonlara ev sahipliği yaparak, katılımcı ve ziyaretçilere işbirliği fırsatları sunacak.

Kfa Fuarcılık Malezya Dsa 2024 Fuarı’nda (5)

Kfa Fuarcılık Malezya Dsa 2024 Fuarı’nda (3)

Muhabir: Ahmet Azizoğlu