Yaz geldi, yılan korkusu başladı Yaz geldi, yılan korkusu başladı

Teleferik Kazasıyla İlgili İddianame Hazırlandı, İlk Duruşma Bugün

Konyaaltı ilçesinde 12 Nisan 2023 tarihinde meydana gelen teleferik kazasıyla ilgili iddianame hazırlandı ve Antalya 6. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

İddianamede, kazada hayatını kaybeden Memiş Gümüş dahil olmak üzere 150 kişi müşteki olarak yer aldı. Aynı iddianamede, aralarında Kepez Belediye Başkanı seçilen Mesut Kocagöz, ANET Genel Müdür Vekili Ahmet Buğra Samsunlu, Okan Erol ve Serkan Yellice'nin de olduğu 12 kişi sanık olarak yer aldı.

Savcılık, 12 sanığın, "trafik güvenliğini taksirle tehlikeye sokma" ve "taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma" suçlarından cezalandırılmasını istedi.

7'si Asli, 5'i Tali Kusurlu

İddianamede, Mesut Kocagöz, Ahmet Buğra Samsunlu, Edip Kemal Bahadır, Serdar Tezcan, Okan Erol, Serkan Yellice ve Suphi Kaplan'ın asli kusurlu; Orhan Karaoğlan, Kazım Kılıç, Hüseyin Ay, Özgür Ermiş ve Aziz Azizoğlu'nun tali kusurlu olduğunun kabul edildiği kaydedildi. Savcılık, sanıkların 27'şer yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.

İlk Duruşma Bugün

Antalya 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen ilk duruşmaya, Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz'ün de aralarında bulunduğu 12 sanık ile şikayetçiler katıldı. Yoğun kalabalık nedeniyle adliye koridorlarında güvenlik önlemi alındı.

Salonda taraf avukatları hazır bulunurken, davayı CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Zeybek, CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, CHP Antalya milletvekilleri, CHP'li belediye başkanları ve çok sayıda kişi izledi. Kimlik tespitinin ardından duruşma, saat 09.30'da başladı.

Kaynak: rss