Toprak Razgatlıoğlu İtalya'da zirvede | Dünya Superbike Şampiyonası Toprak Razgatlıoğlu İtalya'da zirvede | Dünya Superbike Şampiyonası

Jose Mourinho, Fenerbahçe'nin Yeni Teknik Direktörü Oldu

Portekizli teknik direktör Jose Mourinho, gelecek sezon Fenerbahçe'yi çalıştıracak. Mourinho, özel uçakla İstanbul'a indi ve kendisine Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Sportif Direktör Mario Branco ve Acun Ilıcalı eşlik etti.

Mourinho, oteline özel helikopterle geçti ve ardından boğaz turu yaptı. Daha sonra Kadıköy Şükrü Saraçoğlu Stadyumu'na giderek Fenerbahçe taraftarının önünde resmi imzayı attı.

Ali Koç'un Açıklamaları

"Bu tarihi güne hoş geldiniz. Bugün tarihi bir adım atıyoruz. Teknik direktörümüz Mourinho'ya 'Hoş geldin' diyorum. Kendisi tartışmasız dünya tarihinin gördüğü ilk 5'teki en iyi hocadan bir tanesi. Fenerbahçe'mizin geleceği için şampiyonluklar için bizi tercih etmiştir."

Jose Mourinho'nun Açıklamaları

"Öncelik sevginizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Sevgiyi derinden hissettim. Bu bana büyük bir sorumluluk veriyor, ben de sizin ailenize aitim. Bu forma bedenimin bir parçası. Futbol sizler bizler için bir tutkudur. Öyle hissediyorum ki bu tutkuyu hissedebileceğim bir yerdeyim."

"Türk futbolu, Süper Lig için çalışmak ve burayı geliştirmek istedim. Ama en önemlisi ne Türk futbolunu geliştirmek ne de ligi. Asıl önemli olan şey Fenerbahçe. Şöyle bitirmek istiyorum imza attığım andan itibaren sizin hayalleriniz, benim hayallerim."

Kaynak: rss