Beykoz'daki Huzurevinde Hasta Bakıcı, Yaşlılara Şiddet Uyguladı

Beykoz Kavacık'ta yer alan bir huzurevinde hasta bakıcı Mehmet Şakir Ö., huzurevi sakinleri A.G., İ.Y. ve D.A.Ç.'ye şiddet uyguladı. Vatandaşlar tarafından kaydedilen bu anlar sosyal medyada paylaşılınca Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri harekete geçti.

Huzurevine giden polis ekipleri, mağdurlar ve huzurevi yöneticileriyle görüştü. Yapılan inceleme sonucu gözaltına alınan Mehmet Şakir Ö., mala zarar verme ve taksirle yaralanmaya sebep olma suçlarından adliyeye sevk edildi. Şüpheli, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Şiddet Anları Kamerada

Huzurevinin penceresinden çekilen görüntülerde, hasta bakıcı Mehmet Şakir Ö.'nün bir hastayı yatağa yatırırken bağırdığı ve vurduğu görülüyor.

Bakanlıktan Açıklama

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yaşanan olayla ilgili idari ve adli işlemlerin başlatıldığını açıkladı. Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, olayla ilgili incelemelerin ivedilikle başlatıldığı, şiddete karışan personelin iş akdinin feshedildiği, mağdurların sağlık muayenelerinin yapıldığı ve idari inceleme sonucuna göre gerekli işlemlerin uygulanacağı belirtildi.

Mağdurların Durumu

Mağdur huzurevi sakinlerinin ifadeleri alındı ve sağlık muayeneleri gerçekleştirildi.

Tunceli Valiliği’nden çocuklara özel pizza ve palyaço eğlencesi Tunceli Valiliği’nden çocuklara özel pizza ve palyaço eğlencesi

Hukuki Süreç

Mehmet Şakir Ö., emniyet birimlerince gözaltına alındıktan sonra tutuklandı. Hukuki sürecin yakın takipçisi olunacağı ifade edildi.

Kaynak: rss