MSÜ fiziki yeterlilik sınavı ve mülakat ne zaman? MSÜ fiziki yeterlilik sınavı ve mülakat ne zaman?

2 Haziran Pazar günü düzenlenecek olan Liselere Geçiş Sistemi Sınavı (LGS) ve Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı yaklaşıyor.

2 Haziran Pazar günü düzenlenecek olan LGS ve YDUS sınavına katılacaklar için İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) bağlı toplu ulaşım araçları ücretsiz olacak. Metro İstanbul, İETT ve Şehir Hatları, öğrencilere ve sınav görevlilerine ücretsiz hizmet sunacak.

Kimler ücretsiz toplu taşıma uygulamasından faydalanabilecek?

Her iki sınav için geçerli olan ücretsiz toplu ulaşımdan yararlanmak isteyenlerin sınav belgeleri veya görevli belgelerini ibraz etmeleri yeterli olacaktır.

Ne zaman başlayacak?

Sınav başlangıcının 2 saat öncesinden başlayan ücretsiz ulaşım imkanı, sınav bitişinin 2 saat sonrasına kadar devam edecek.

10 bin öğrenciye kumanya

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), sınav günü öğrencilere 10 bin kumanya dağıtacak. Dağıtım bölgeleri şu şekildedir:

İşte kumanya dağıtımının gerçekleşeceği okullar:
1. Toki Seyitnizam Şehit Semih Balaban İmam Hatip Ortaokulu
2. Avcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
3. Bahçelievler Fatih Ortaokulu
4. Sultangazi Gazi Ortaokulu
5. Üsküdar Sultantepe Profesör Doktor Cemil Taşçıoğlu Ortaokulu
6. Sancaktepe 60. Yıl Sarıgazi Ortaokulu

Şantiyelerde sınav sessizliği

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) şantiyeleri, öğrencilerin sınav konsantrasyonunu etkilememek için özen gösterecek. İBB birimleri, dikkat dağıtıcı hiçbir çalışmanın yapılmaması ve tüm şantiyelerin iş programlarını sınav saatine göre düzenlemesi konusunda dikkatli olacak.

Aynı zamanda, İBB Zabıta Daire Başkanlığı, sınav süresince huzuru sağlamak için görev başında olacak. Sınav yapılacak okul çevrelerinde dilencilik, seyyar satıcılık ve işgal gibi olumsuzlukların önlenmesi, ayrıca fabrika, oto yıkama ve inşaat gibi faaliyetlerden kaynaklanabilecek gürültü şikayetlerine müdahale etmek için hazır ekipler bulunduracak.

Ek sefer yapılacak

İETT, Avrupa yakasında 23 hat için 28 ek sefer ve Anadolu yakasında ise 47 hat için 86 ek sefer olmak üzere toplamda 114 ek sefer planladı. Ek seferlerin ihtiyaçlara göre artırılması için de gerekli önlemler alınacak.

Şehir Hatları, normal seferlere ek olarak Bostancı ve Adalar'dan kalkışlı seferler düzenleyecek.

Editör: Haber Merkezi