İsrail'in 246 gündür devam eden saldırılarında Gazze'de can kaybı 36 bin 801'e ulaştı. İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nin ortasındaki Nusayrat Mülteci Kampı ve çevresine düzenlediği saldırılarda en az 93 kişi yaşamını yitirdi.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, İsrail ordusu Gazze Şeridi'nin orta bölgesine eş zamanlı olarak yoğun saldırılar düzenledi.

Hamas Hareketi Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniye, İsrail'in Nusayrat Mülteci Kampı'na düzenlediği şiddetli saldırıların ardından yaptığı açıklamada, "Filistin halkı teslim olmayacak ve direniş güçleri İsrail karşısında Filistinlilerin haklarını savunmaya devam edecek" dedi.

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada ise, sağlık ekipleri, ambulanslar ve acil durum sisteminin Gazze'nin orta bölgesine düzenlenen saldırılarda yaralananları Aksa Şehitleri Hastanesi'ne nakletme çağrılarına yanıt veremediği belirtildi.

Rusya Devlet Başkanı Putin, Vietnam temaslarına başladı Rusya Devlet Başkanı Putin, Vietnam temaslarına başladı

Açıklamada, İsrail'in yakıt ve yedek parça girişini engellemesi, 130 ambulansı hedef alması ve onlarca ambulansın saldırı bölgelerine ulaşmasına izin vermemesi sonucu Gazze'de acil durum sisteminin kasten baltalandığı vurgulandı.

Editör: Haber Merkezi