Hatay'da Esnafa İnternetten Araç Dolandırıcılığı

Hatay'da esnaf olan Selçuk S., internette gördüğü ve piyasa değerinin altında satılan hafif ticari araca talip oldu. İlandaki numarayı arayarak kendisini galerici Caner olarak tanıtan kişiyle 560 bin liraya anlaştı.

İngiliz eski futbolcu Kevin Campbell yaşamını yitirdi İngiliz eski futbolcu Kevin Campbell yaşamını yitirdi

Aracı satın almak için Erzurum'a giden Selçuk S., ruhsat sahibi Bülent C. ile buluştu. Aracı ekspertize götürdüler ve ardından satış işlemleri için notere gittiler. Selçuk S., noterde galerici Caner ile tekrar iletişime geçti ve 560 bin lirayı E.D. adına kayıtlı bir IBAN numarasına göndermesini istedi.

Parayı gönderen Selçuk S., satış işlemlerinin başlatılmasını talep etti. Ancak Bülent C., hesabına henüz para yatmadığını belirtti. Bir süre sonra galerici Caner'e ulaşamayan Selçuk S., dolandırıldığını anladı.

"Kızımın Parası da İçindeydi"

Selçuk S., "Aracı beğendim ve notere geldiğimizi söyledim. IBAN numarasına parayı gönderdim. Ama araç sahibi bana 'O şahıs paramı göndersin' dedi. Bekledik ama para gelmeyince dolandırıldığımızı anladık. Paranın içinde depremde kaybettiğim kızımın da parası vardı." dedi.

"Galerici Fiyat Konuşmamamızı İstedi"

Araç sahibi Bülent C., aracını 810 bin liraya satışa koyduğunu ve kendisini galerici olarak tanıtan kişiyle 800 bin liraya anlaştığını belirtti. Galericinin kendisini müşteriyle muhatap olmaması konusunda uyardığını söyleyen Bülent C., "Fiyat konusunda alıcıyla hiçbir şekilde konuşmadık." dedi.

Selçuk S. ve Bülent C., dolandırıcılık suçundan şikayette bulundu. Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, şüphelinin yakalanması için soruşturma başlattı.

Kaynak: rss