Bursa İnegöl ilçesinde yarım asırdan fazla süredir kasaplık yapan 70 yaşındaki Necmettin Özkan, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ilk aşamasına katıldı.

Özkan, torunlarını desteklemek ve teşvik etmek amacıyla sınava girdiğini belirtti.

Yks’ye Giren 70 Yaşındaki 50 Yıllık Kasap, Veterinerlik Istiyor (3)

Sosyal Bilimler Lisesi'nde sınavı tamamlayan Özkan,

"Torunlarım lise mezunu. Onlar da bu yıl sınava girecekler. Ben de kendimi test etmek istedim. Umarım olumlu bir sonuç alırız. Sınavdaki sorular bizim zamanımızdaki gibi değil ama yine de elimizden geleni yaptık. Torunlarımı teşvik etmek için bu adımı attım. Bir torunum benden daha fazla puan alırsa ne olur diye sorduğunda, ona sakin olması gerektiğini söyledim. Geçmişte üniversite sınavına girmiştim, ancak hayatın getirdiği zorluklar nedeniyle o zamanlar eğitim hayatı yarıda kalmıştı. Şimdi tekrar deneme şansı buldum. Eğer başarılı olursam, veterinerlik fakültesini tercih etmek istiyorum. Torunlarım aylardır sınav için hazırlanıyorlar. Onların başarılı olmasını umuyorum. Ben çalışma fırsatı bulamadım ama eğer sınavı kazanırsam, veterinerlik fakültesi benim tercihim olacak" şeklinde konuştu.

Özkan, yaşının ilerlemesine rağmen hala hayallerinin peşinden koştuğunu ve gençlere örnek olmak istediğini dile getirdi. (Yavuz YILMAZ - DHA)

BTSO 22 Sektör Konseyi Yeni Ekonomi Modeline BBS’te Hazırlandı BTSO 22 Sektör Konseyi Yeni Ekonomi Modeline BBS’te Hazırlandı

Yks’ye Giren 70 Yaşındaki 50 Yıllık Kasap, Veterinerlik Istiyor (1)

Muhabir: Yavuz YILMAZ