Dünyanın en mutlu şehirleri belli oldu: Türkiye'den 3 şehir listede Dünyanın en mutlu şehirleri belli oldu: Türkiye'den 3 şehir listede

Yemen’deki İran destekli Husiler, Kızıldeniz ve Basra Körfezi’nde füze ve insansız hava araçlarıyla (İHA) üç gemiyi vurduklarını açıkladı. Ayrıca, Husilere bağlı askeri güçler, Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılar sona erene ve abluka kaldırılana kadar Filistin halkına destek amaçlı askeri operasyonlarını sürdüreceklerini vurguladı.

Husilere ait "El-Mesira" televizyonuna konuşan Askeri Sözcü Yahya Seri, Kızıldeniz ve Basra Körfezi'nde üç askeri operasyon gerçekleştirdiklerini belirtti.

Seri, Kızıldeniz'deki operasyonlarda iki geminin hedef alındığını ve "Roza" ile "Vantage Dream" adlı gemilerin, işgal altındaki Filistin limanlarına giriş yasağını ihlal eden şirketlere ait olduğunu iddia etti.

Askeri Sözcü, Kızıldeniz'de hedef alınan gemilerin İHA ve füzelerle vurulduğunu belirtirken, gemilerin sahipleri hakkında bilgi vermedi.

Seri, üçüncü operasyonun Basra Körfezi'nin doğusunda gerçekleştirildiğini belirterek, "Maersk Seletar" adlı bir Amerikan gemisinin İHA'larla vurulduğunu ifade etti.

Husilere bağlı askeri güçlerin, Gazze Şeridi'ne saldırılar durana ve abluka kaldırılana kadar Filistin halkına destek amaçlı askeri operasyonlarına devam edeceğini vurguladı.

ABD ya da İsrail'den henüz konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı.

Editör: Haber Merkezi