Hatay'ın Payas ilçesinde bir binanın çatısında meydana gelen patlama, karşı binadaki 6 ofis, çevredeki 6 iş yeri, 2 araç ve 2 eve zarar verdi. Patlama anında bölgede bulunan Bayram Aslan, "6 Şubat depreminden daha şiddetli, 9-10 şiddetinde bir deprem sandım ama meğer patlama olmuş" dedi.

Hatay'daki Patlama Panik Kamerada

Payas ilçesinde bir binanın çatı katında meydana gelen patlamada herhangi bir yaralanma yaşanmadı. Patlamanın nedeni henüz belirlenemedi.

İtfaiye ekipleri, yıkımın boyutlarını ortaya koyan patlamanın nedenini araştırıyor. Patlama anı, binanın karşısındaki bir tatlı dükkanının güvenlik kamerasına yansıdı.

Görüntülerde, patlamanın şiddetiyle çalışanların kulaklarını kapatarak iş yerinden dışarı çıktıkları görülüyor.

İşyeri Sahibi: "Deprem olduğunu sandık. Çok büyük bir patlamaydı. Molozların düştüğünü görünce doğalgaz patlaması olduğunu anladık."

Çalışan: "Çalışırken bomba gibi bir patlama oldu. Can havliyle dışarı kaçtık. Karşıdaki binadan molozlar dökülüyordu. Çok şiddetli bir patlamaydı. İlk önce deprem artçısı sandık, ama kimseye bir şey olmadı."

Çeşme'de makilik alanda yangın Çeşme'de makilik alanda yangın

'Patlama bizi geriye attı, üzerimize de taşlar geldi'

Patlama sırasında bölgede bulunan Yasin Eğribacak (27), "Gençlik il merkezindeydik. Arkadaşımla kafeye gideceğimiz sırada aniden bir patlama oldu. Sanırım patlama jeneratörden kaynaklıydı. Bizi geriye savurdu, üzerimize taşlar yağdı" dedi.

'Bir anda sallayınca deprem sandım ama patlama olmuş'

Patlama anında olay yerinde bulunan Bayram Aslan (17), deprem olduğunu düşündüğünü ifade ederek, "6 Şubat depreminden daha şiddetli, 9-10 şiddetinde bir deprem sandım. Fotoğrafçıdaydım, bir anda sallanınca deprem zannettim ama meğer patlama olmuş" dedi.

Kaynak: rss