İtalya'da "Chef Rubio" adıyla tanınan ve Filistin'i destekleyen görüşleriyle bilinen televizyon programcısı şef Gabriele Rubini, dün gece saldırıya uğradı. Rubini, yüzü gözü şişmiş ve kan içinde çekilmiş fotoğraflarını X platformundaki hesabından paylaştı.

Rubini, "Teröristler. Bunlar Siyonist Yahudiler. Evimin dışında beni bekliyorlardı. 6 kişiydiler. Girişteki telleri beni öldürmek için kesmişlerdi" dedi ve saldırganların arabasına da ciddi hasar verdiklerini belirtti.

Netanyahu'ya parlamentoda şok! Netanyahu'ya parlamentoda şok!

Gabriele Rubini'nin saldırıya uğramasının ardından, birçok kişi sosyal medya hesaplarında tepkilerini dile getirdi.

Rubini'nin saldırıya uğradığı haberi yayıldıktan sonra, Roma Sapienza Üniversitesi'nde Filistin'e destek amacıyla çadır kuran öğrenciler, pankart açarak ünlü şef için dayanışma mesajı verdi.

Birleşmiş Milletler (BM) Filistin Özel Raportörü Francesca Albanese, Rubini'nin paylaşımının altına, "Son derece üzgünüm. Daha önce hiç görülmemiş bir ahlaki çöküntü ile karşı karşıyayız. Seninle büyük bir dayanışma içindeyim. Seni bu duruma getirenlerin en kısa sürede adalet önünde hesap vermesini umut ediyorum" şeklinde bir mesaj paylaştı.

Rubini, sabah saatlerinde hastaneden paylaştığı fotoğraf ile kendisine iletilen destek ve dayanışma mesajlarına teşekkür etti.

Rubini, eski bir ragbi oyuncusu olup 41 yaşında sporu bıraktıktan sonra 2010 yılında aşçılık belgesi almıştır. 2013 yılından beri televizyonda yaptığı mutfak ve yemek programlarıyla "Şef Rubio" olarak ülkesinde tanınmıştır.

Editör: Orhan ŞEKER