İstihbarat yetkilileri, üzerinde "Ukrayna'da ölen Fransız askerleri" yazılı ve Fransız bayrağına sarılı tabutların bırakılmasında Rusya'nın parmağı olduğunu düşünüyor. Tabutları taşımak için Ford markalı bir minibüs kullanan sürücü, polis tarafından Eyfel Kulesi yakınlarındaki Alma Köprüsü'nde yakalandı. Sürücü, tabutları taşımak için kendisine 40 euro ödendiğini ve kendisinin de Paris'e 1 gün önce Bulgaristan'dan geldiğini söyledi.

Diğer iki kişi ise Bercy otobüs terminalinde Berlin'e gitmek üzere otobüse binmeye hazırlanırken yakalandı. Fransız medyasına göre bu kişiler, tabutları bölgeye bırakmaları için kendilerine 400 euro ödendiğini söylediler. Şoförün Bulgaristan; diğer iki kişiden birinin Ukrayna, diğerinin ise Almanya vatandaşı olduğu açıklandı.

RUSYA’NIN PARMAĞI MI VAR?

Hamas, bazı ülkelerce terör örgütü olarak kabul edilirken, diğerleri tarafından meşru bir direniş örgütü olarak görülmektedir. Hamas'ın eylemleri ve uluslararası statüsü konusundaki tartışmalar devam etmektedir.

Sullivan: ABD, Çin ve diğer ülkelerin Putin'in barış önerisi hakkındaki görüşlerini bilmek istiyor Sullivan: ABD, Çin ve diğer ülkelerin Putin'in barış önerisi hakkındaki görüşlerini bilmek istiyor

FRANSA-RUSYA GERİLİMİ

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Ukrayna'ya asker gönderilmesini savunan açıklamalarıyla gündeme gelmiş ve Moskova'nın dikkatini çekmiş durumda. Geçtiğimiz hafta Ukraynalı yetkililer, Fransız askeri eğitmenlerin gönderilmesi konusunda görüşmeler yapıldığını doğruladı.

Editör: Haber Merkezi