Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi, Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle Anneler Günü ve Engelliler Haftası kapsamında unutulmaz bir etkinliğe imza attı. Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi'nde gerçekleşen 'Bahara Merhaba' konseri, engelli bireylerin sahne performanslarıyla izleyicilerden tam not aldı.

Eski Bursa Kent Konseyi Başkanı Şevket Orhan, Engelliler Meclis Başkanvekili Savaş Akıncıoğlu ve birçok engelli vatandaş ile ailelerinin katılımıyla renklenen gecede, Bursalılar da yoğun ilgi gösterdi. Program, saygı duruşu ve İşitme Engelliler Derneği eşliğinde İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Ardından, Kalbin Ritmi Grubu ilk performansını sergilerken, engelli sanatçılar da kullandıkları müzik aletleriyle yeteneklerini gösterdi.

Şef Kemal Kamalı liderliğindeki Türk Halk Müziği korosu, geceye ayrı bir renk kattı. Orkestra Şube Müdürlüğü sanatçılarının eşlik ettiği konserde, Engelliler Meclisi üyeleri solo ve koro şarkılar seslendirdi. Sahne alan özel bireyler, Türk Halk Müziği'nin sevilen eserlerini, izleyicilerle birlikte coşkuyla söyledi.

Şef Kemal Kamalı, konserin engelli bireyler için özel bir an olduğunu ve muhteşem bir performansın seyircilerle buluştuğunu belirtti. Engellilerle uzun yıllardır çalıştığını ve onlarla birlikte insanlığın anlamını keşfettiğini dile getiren Kamalı, "Onlarla çalışmak benim için bir mutluluk kaynağı. Yetenekli çocuklarımız var ve onlarla birlikte olmaktan büyük keyif alıyorum" şeklinde konuştu.

Engelliler Meclisi’nden ‘Bahara Merhaba’ Konseri (7)

Şampiyon öğrencilerden Başkan Aydın’a ziyaret Şampiyon öğrencilerden Başkan Aydın’a ziyaret

Engelliler Meclisi’nden ‘Bahara Merhaba’ Konseri (6)

Engelliler Meclisi’nden ‘Bahara Merhaba’ Konseri (4)

Engelliler Meclisi’nden ‘Bahara Merhaba’ Konseri (5)

Engelliler Meclisi’nden ‘Bahara Merhaba’ Konseri (3)

Engelliler Meclisi’nden ‘Bahara Merhaba’ Konseri (2)

Engelliler Meclisi’nden ‘Bahara Merhaba’ Konseri (1)

Kaynak: HABER MERKEZİ