Akçakoca’da Denize Girmek Yasaklandı Akçakoca’da Denize Girmek Yasaklandı

Sahilde Uykuya Dalıp Açık Denize Sürüklenen 4 Kişi Kurtarıldı

Çiftlikköy sahilinde denize giren 4 kişi, dubanın üzerine çıkarak uykuya daldı. Ancak iddiaya göre, duba bağlı halatın kopmasıyla açık denize sürüklenmeye başladı.

Kurtarma Operasyonu

Uyandıklarında denizde sürüklendiklerini fark eden 4 kişi, yardım istemek için Deniz Polisi ve Sahil Güvenlik ekiplerini aradı. Bölgeye çok sayıda Sahil Güvenlik botu sevk edildi.

Denizde sürüklenen dubanın yeri tespit edildi. Ekipler, dubayı halatla botlara bağlayarak 4 kişiyi kurtardı. Kıyıya çıkarılan kişilerin sağlık durumlarının iyi olduğu belirlendi.

Uyandıklarında kıyıya oldukça uzakta olduklarını fark eden dört kişi, cep telefonlarıyla Deniz Polisi ve Sahil Güvenlik ekiplerinden yardım istedi. İhbar üzerine bölgeye birçok Sahil Güvenlik botu yönlendirildi.

Kısa bir süre sonra denizde sürüklenen ve üzerinde dört kişinin bulunduğu dubanın konumu tespit edildi. Ekipler, dubayı halatlarla botlara bağladıktan sonra dört kişiyi kurtardı. Kıyıya çıkarılan ve sağlık kontrolünden geçirilen dört kişinin durumunun iyi olduğu belirlendi.

Kaynak: rss