Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Adayı Temini Sınıflandırma sonuçları açıklandı Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Adayı Temini Sınıflandırma sonuçları açıklandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sigara Paketleri Koleksiyonu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vatandaşlardan sigarayı bıraktırmak için aldığı sigara paketlerinden oluşan bir koleksiyon sosyal medyada sergilendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başbakanlık döneminde göreve gelir gelmez, sigara ile mücadelede öncülük ettiği yasal düzenlemelerle mücadeleyi daha da etkin hale getirdi.

Erdoğan, katıldığı toplantılar ve ziyaretlerde sigara içenlerden, bu alışkanlıklarını bırakacaklarına dair verdikleri söz karşılığında paketlerini de almaya başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan birçok kişinin sigarayı bırakmasına vesile oldu

Erdoğan, yurt içi ve yurt dışı gezilerinde, uluslararası toplantılarda ve kabul ettiği ziyaretlerde sigara içenlerin paketlerini alarak, onlardan tütün alışkanlıklarını bırakma sözü almıştır. Yıllar boyunca bu yöntemle topladığı 215 paket sigara, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Sergi Salonu'nda sergilenmektedir.

Sigarayı bırakma sözü verdiler

Paketlerin sahipleri arasında, bakanlar, milletvekilleri, muhtarlar, gazeteciler ve taksiciler de yer alıyor.

Erdoğan Sigara Koleksuon

Sigara paketlerinin yer aldığı sergi salonunda, 2002 yılından itibaren çeşitli yıllara ait sigara paketleri sergileniyor.

Paketlerin üzerinde, sigarayı bırakma taahhüdünde bulunan kişinin adı ve imzasının yanı sıra bu sözü o anda duyanların isimleri de yazılıyor.

Kaynak: rss